Engures novads

FOTO: Tautas lietišķās mākslas studijai „Engure” – 4511-05-2015

1.maijā Engures Saietu namā tika atklāta tautas lietišķās mākslas studijas „Engure” 45 gadu jubilejas darbu izstāde.

Ar studijas vadītāju Sarmīti Čiksti priekšgalā, studijas dalībnieces Saietu nama izstāžu zāli padarīja krāsainu, mājīgu un ļoti siltu. Izstādē ir apskatāmi gan bijušo, gan esošo studijas dalībnieču darbi. Cimdu rakstus, pinumus, tautiskās jostas, segas un daudzus citus darbus ir darinājušas – Sarmīte Čikste, Dina Feldberga, Liāna Zāle, Lilita Zariņa, Ligita Feldmane, Benita Adamoviča, Maija Veinberga, Sarmīte Purvinska, Rita Āboliņa, Daila Ķieksta, Dace Čikste, Lilija Rone, Emīlija Karamiševa un Ausma Kodoliņa.
 
Izstādes atklāšanas pasākumā ātrā solī izgājām visiem 45 gadiem minot un sveicot visus studijas vadītājus – studijas dibinātāju Maiju Veinbergu, Daci Čiksti, Agitu Pumpuri, Ivetu Celkarti, Dinu Feldbergu un Sarmīti Čiksti. Sirsnīgi sveicieni tika saņēmti no Engures pārvaldes vadītājas Baibas Pļaviņas un Talsu tautas lietišķās mākslas studijas dalībniecēm. Caur latviešu rakstiem un tautasdziesmām mēs sapratām, ka tautas māklai ir ne tikai liela vērtība, bet tai piemīt arī liels spēks.
Daudz baltu dieniņu un ilgu mūžu tautas lietišķās mākslas studijai „Engure”!
 
Izstāde apskatāma Engures Saietu namā, Jūras iela 114, P,O,T,P no pl.10.00-16.00 un sestdienās no pl.11.00-16.00 līdz 31.maijam.
 
Vita Multiņa
Engures k/n mākslinieciskās daļas vadītāja
 
 
 

<< Atpakaļ