Engures novads

Tikšanās ar folkloras pētnieci - Ievu Ančevsku21-09-2020

Engures Saieta namā 9. oktobrī pl. 18.00 notiks tikšanās ar Kurzemes Humanitārā institūta folkloras pētnieci - Ievu Ančevsku par vārda un domas spēku tradīcijā un mūsdienās. Savu dalību lūgums pieteikt pa k/t 24400170, dalības maksa 1.00 eiro.

Ievas Ančevskas pētījuma objekts ir latviešu dziedināšanas tradīcija, tajā izmantotie līdzekļi un metodes. Pētīta arī šīs tradīcijas attīstība un pārmantojamība mūsdienās. Autore galveno uzmanību pievērsusi tieši senajai tautas dziedināšanas tradīcijai un tās turpinātājiem, kuri galvenokārt dzīvo laukos un, kuri dziedināšanu neuztver un nepozicionē kā īpašu nodarbošanos. Pētījumā akcentēta tā tradīcijas daļa, kas tiek kopta no paaudzes paaudzē pārmantotā veidā.

Latviešu tautas tradīcijas Ančevska pēta jau ilgus gadus un tagad turpina dziļākus pētījumus, gatavojot disertāciju par seno latviešu dziedināšanas tradīciju. Ar referātiem un stāstījumiem par latviešu dziedināšanas tradīciju pētniece piedalās etnomedicīnas un holistiskās medicīnas kongresos Vācijā un Austrijā. Savā meklējumu ceļā apguvusi arī sistēmfenomenoloģisko metodi, dažādas meditāciju prakses, traumu dziedināšanu un regresijas terapiju pie skolotājiem Dānijā, Vācijā, Austrijā un Šveicē.
 
Laipni aicināti uz tikšanos!

<< Atpakaļ