Engures novads

Valsts svētku svinības Šlokenbekā (FOTO)22-11-2019

17. novembra vakarā Šlokenbekas muižā, Valsts svētku pasākumā pulcējās Smārdes pagasta ļaudis. Godinot un pieminot visus, kuri cīnījušies par mūsu brīvību, un veicinājuši Latvijas valsts attīstību. Sakot paldies, labo darbu darītājiem. Priecājoties par panākumiem, kurus esam sasnieguši katrs atsevišķi un visi kopā. Svinot Latvijas simtu pirmo dzimšanas dienu!

Pasākuma laikā ikkatrs ieskatījās Smārdes jostas stāstā kuru Šlokenbekas muižas kultūras darbiniekiem palīdzēja stāstīt Smārdes skolas skolēni. No idejas - gluži kā sēklas līdz rakstu jostai.
 
Sanāca vienkopus dažādu jomu, profesiju un vecuma cilvēki pārstāvot Smārdes pagastu. Visi kopā devās uz Jaunmoku pils zīmju centru pilni ar labām domām un galvenais Smārdes vārdu sirdī. Kopīgi tika izveidotas 12 zīmes.
 
Nākot palīgos modernajām tehnoloģijām labo domu zīmes savienojās zelta jostā. Zinoši zīmju lasītāji, devuši līdzi jostai smalku raksturojumu - vēstījumu kurā ieskatījāmies 17. novembra vakarā. Nozīmīgākie vēstījumu Smārdes jostā:
Raksti vēsta, ka Smārdes josta ir kā sākuma, auglības, laba rezultāta garants, palīgs darāmajos darbos, dzīvības spēks, enerģijas pieplūdums.
Mūžīgā kustība. Josta sargās novadu un tās iedzīvotājus. Spēcīga josta uz veiksmi un Augstāko spēku palīdzību. Josta veido vienotību.
Tā sargā katru dzīvu radībiņu. Ne tikai palīdz ikdienas darbus darot, bet arī veicina spēju koncentrēties darāmajiem darbiem. Krustabās izmantojot dos aizsardzību, kāzās izmantojot veicinās auglību, bet sportistiem nebūs traumu un negadījumu. Sargā no zibens spēriena un ugunsgrēka.
 
Gan sakoptāko sētu laureāti, gan novada atzinības rakstu ieguvēji, gan Smārdes jostas zīmju veidotāji, katrs savā īpašumā saņēma Smārdes jostu.
 
Galveno balvu nominācijā „Lauku sēta ar lauksaimniecības darbību” ieguva „Kalna Žagari”, kuri jau trešo reizi saņem šo nomināciju, ievērojot 3 gadu pārtraukumu. „Kalna Žagari” piedāvā savu sētu dažādiem svētkiem un pasākumiem. Nominācijā „Individuālās dzīvojamās mājas ciematos” triumfēja īpašums „Putnu iela 4”, kas izcēlās ar īpašu nocietinājumu dīķa malā, kurās auga ūdensrozes, kā arī ar milzīgu -  teju labirintam līdzīgu dārzu. Nominācijā „Sēta laukos – dzīvojamā māja laukos” žūrijas augstāko vērtējumu saņēma īpašums „Rudzupuķes”, kas savu teritoriju nepārtraukti iekopj un uzlabo, šogad kā jaunums žūrijas locekļiem bija jaunizveidotais dīķis bērzu ielokā.
 
Gada cilvēki šogad tika sveikti ar īpašiem „Raibais Dzenis” iegravētiem koka pulksteņiem un atzinības rakstiem: Modrim Liepiņam - par ieguldījumu pašvaldības sporta dzīves attīstībā un popularizēšanā, Anastasijai Moškevičai - par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu un sabiedrību un Mārim Turkam - par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu un sabiedrību.
 
Foto: Ieva Krūmiņa
 
 
 

<< Atpakaļ