Engures novads

FOTO: Vieni lustīgi “Jūras svētki” aizvadīti!23-07-2018

Ar pirmajiem saules stariem, lustīgi ziņģējot, mājup devās izturīgākie Jūras svētku svinētāji Engurē. Divdesmit piepildītas saules, jūras, laba vēlējumu stundas aizritējušas. Tās sākās ar engurnieku modināšanu sestdienai tik neierastā laikā deviņos no rīta, lai visi paspētu saposties svētku gājienam un nenogulētu to. Pamodās it visi – gan ciemiņi, gan vietējie un jau desmitos jautri tērgājot pulcējās gājienam pie Saieta nama.

Šogad gājienā piedalījās apbrīnojami liels dalībnieku skaits – 550! Visi un ikviens bija tam gatavojušies, mācījušies dziesmas, darinājuši tērpus, spodrinājuši savas piederības karogus. Tas viss lieti noderēja, lai Jūras māte, mūs sadzirdētu un ierastos Engurē ar vikingu kuģi un īpašu vēlējumu, lai katram jūrniekam ir savs mājas pavards pie kura atgrieztos un kāds, kas viņu vienmēr mājās gaida.
Gājiens ar Jūras māti priekšgalā mūs aizveda līdz svētku koncertam, kur godā tika celtas mūsu čaklās tīklu lāpītājas no SIA “Šote”, kas vēl šodien spēj salāpīt pat vislielākos traļus. Svētku koncertā mūs priecēja Engures kultūras nama pašdarbnieku kolektīvi, kas lika priecāties ikvienam skatītājam.
Apmeklētāji varēja iegādāties vērtīgas lietas amatnieku tirdziņā un izbaudīt krāšņo atrakciju klāstu, kā arī vērot spraigo futbola spēli starp Engures pagasta pārvaldi un Lapmežciema pagasta pārvaldi. Savukārt vikingu apmetnē pie jūras spēkiem mērojās ciema ļaudis no Apšuciema, Plieņciema, Ķesterciema un Bērzciema, kā arī paši engurnieki steidza aizstāvēt savu godu gan virves vilkšanā, gan zābaka mešanā, gan iešanā ar ķekatām un enkura celšanā.
Vakara programmā Engurē skatītājus pulcināja Latvijā leģendāras grupas – Menuets, kas klausītājus ar savas mūzikas skaņām aizveda uz senākiem laikiem, kā arī  Pērkons, kurš piecēla kājās ikvienu un lika skatītājiem iesildīt arī deju grīdu. Rīta gaismu sagaidījām kopā ar grupu Opus Pro un DJ Egonu Reiteru. 
Paldies visiem svētku dalībniekiem un prieks, ka jūra mūs vieno un saved kopā, lai svinētu līdz rīta gaismai! Uz tikšanos nākošgad!
 

<< Atpakaļ