Engures novads

Viss par mīlestību17-02-2014

Sestdien, 15.februārī jau sesto gadu pēc kārtas Milzkalnes TN skanēja koncerts ‘’Viss par mīlestību’’. Koncerta aizsācēji ir vīru koris ‘’Tēvzeme’’ un vīru mākslinieciskais vadītājs Tālivaldis Gulbis. Koncertā vīri nedzied vieni, parasti viņi aicina piebiedroties arī kādu sieviešu kori. Tā mūsu namā esam dzirdējuši sieviešu korus ‘’Vaiva’’ (Talsi), ‘’Vizma’’ (Dobele), ‘’Minjona’’ un ‘’Stradiņi’’ (Rīga), ‘’Noktirne’’ (Tukums). Šoreiz ar vīriem draudzējās Smārdes vokālais ansamblis ‘’Randevu’’ Gitas Vanagas vadībā un Pūres sieviešu koris ‘’Abava’’ Ferija Millera vadībā.

Koncertā tika izdziedātas daudzas mīlestības formas- Dieva mīlestība, Dzimtenes mīlestība, mīlestība uz dziesmu un galu galā arī tā cilvēciskā puiša un meitas mīlestība. Koncertu ar dziesmu ‘’Bez mīlestības nedzīvojiet’’ uzsāka ‘’Randevu’’ meitenes, ar dziesmu, kuru savulaik tieši šim ansamblim rakstīja nu jau aizsaulē aizgājušais komponists Ivars Fībigs. Tad sekoja ‘’Dancāšanas dziesma’’ par Saulīti un Mēnestiņu un visiem labi zināmā ‘’Ar tevi vien’’. Pūres sievas dziedāja pagājušās vasaras lielo Dziesmu svētku dziesmas un arī vairākas latviešu tautas dziesmu apdares, kuras tiek gatavotas šīs vasaras Em.Melngaiļa jubilejas svētkiem, savu uzstāšanos beidza ar trim romantiskām R.Paula un V.Aivara dziesmām. Savukārt ‘’Tēvzemes’’ vīri cītīgi gatavojas vasaras lielajam notikumam koru Olimpiādei, kas jūlija vidū notiks Rīgā. Tāpēc arī koncertā tika atdziedātas vairākas dziesmas, kas šobrīd tiek iestudētas olimpiādes konkursam. Ar skaistu koncertprogrammu ‘’Kārkli pelēkie zied’’ koris pagājušā gada rudenī nosvinēja savu 65 gadu jubileju. Tad nu arī klausītājiem bija iespēja dzirdēt četras liriskas M.Lasmaņa dziesmas tieši no jubilejas programmas, kurās solopartijas dziedāja jaunie kora puiši. Koncerta izskaņā abi kori kopā nodziedāja nu jau par koru klasiku kļuvušās dubultkoru dziesmas l.t.dz. ‘’Lokatiesi mežu gali’’ un R.Paula ‘’ Manai dzimtenei’’.
 
Paldies kuplajam skatītāju pulkam, kuri atrada iespēju atnākt un uz labu emociju viļņa pavadīt sestdienas vakaru Milzkalnes TN! Paldies visiem koncerta dalībniekiem, īpaši vīriem, jo uz Milzkalni viņi brauc ar vilcienu! Uz tikšanos atkal nākošajā gadā!
 
Ilze Vekšina,
Milzkalnes TN vadītāja
 
 

<< Atpakaļ