Engures novads

Zem gājputnu kāšiem19-10-2018

13.oktobrī, Kaņiera ezerā notika gadskārtējais – nu jau septiņpadsmitais biedrības “Latvijas Makšķernieku asociācija” čempionāts spiningošanā invalīdiem - „Valērija Moroza kauss”. Jāteic, ka šāda veida pasākums invalīdiem ir vienīgais Baltijas valstīs!

Dalībnieki ik pa brīdim pavērās augšup uz dienvidiem lidojošo gājputnu kāšiem, kuri klaigājot it kā vēlēja visiem „ne asakas”! Bet varbūt tas bija tikai aicinājums neskaitāmajiem ezera virsmu noklājušajiem gulbjiem arī sākt domāt par došanos prom...   
 
Kaņieris, būdams ļoti sekls ezers, vienmēr ir bijis gana niķīgs. It sevišķi tad, kad pūšot it kā cerīgajam rietumu vējam, saule cerības samazina līdz minimumam (šoreiz pūta nedaudz mainīgs DR vējš). Proti, ezera ūdens virsmai ņirbot, pa gultni dzīvojas saules zaķīši, un tad cerību vairs nav gandrīz nekādu. Tā notika arī šoreiz. Ja no paša rīta bija samērā dzestrs un nelieli vilnīši, kas neļauj zaķīšiem dzīvoties, zivju (zemmēra līdaku un pa retam sīku asaru) aktivitāte bija vismaz kaut kāda. Bet, kad vilnīši pēc apmēram trim stundām sāka pārtapt ņirboņā, tad vairs nekā. Par to liecina arī čempionāta rezultāti.
 
 
Pēc īsas Valērija Moroza uzrunas 13 laivas devās ezerā. Šogad čempionātā piedalījās 18 dalībnieki no Tukuma un Siguldas invalīdu biedrībām, kā arī divi individuāli startējoši dalībnieki. Trim dalībniekiem palīdzēja viņu pieaicināti palīgi (viņi makšķerēšanā nepiedalījās). Kā katru gadu, arī šogad vistālāko ceļu uz čempionātu mēroja smiltenieši Uldis Vērzemnieks, Ivars Stepanovičš un Aigars Purviņš.
 
 
Lai arī copei bija atvēlētas sešas stundas (no 8.00. līdz 14.15), tomēr vairāki dalībnieki, tieši saules zaķīšu, kā arī strauji pieaugošā karstuma dēļ, laivu bāzē atgriezās ātrāk. Šogad pirmo vietu ar 1,38kg līdaku izcīnīja Siguldas invalīdu biedrības „Aicinājums Tev” pārstāvis Juris Pailaks. Otrajā vietā biedrības „Rīgas makšķerēšanas sporta klubs invalīdiem „Barjera”” pārstāvis Jurijs Maisjuks ar 0,36kg asaru, bet trešajā vietā - biedrības „Aicinājums Tev” pārstāvis Matīss Zvaigzne (palīgs – Kristaps Zvaigzne) ar 0,15kg asaru.
 
 
Valērijs Morozs šogad savu kausu un pateicības rakstu pasniedza patiesi apbrīnojamam cilvēkam - tukumniekam Arnim Loginam. Pateicības rakstā rakstīts - par ilggadēju un būtisku ieguldījumu makšķernieku - invalīdu darbības organizēšanā un ilggadēju dalību čempionātā.
 
Par uzticību čempionāta idejai, azartu, izturību un kopbūšanu vissirsnīgākā pateicība visiem dalībniekiem un viņu palīgiem, it sevišķi pagājušā gada uzvarētāja Jāņa Savčuka palīdzei Sabīnei Pušķei!
Visu dalībnieku un organizatoru vārdā sirsnīgs paldies AS „Latvijas valsts meži” par atbalstu, nodrošinot čempionāta dalībniekus ar laivām (bez maksas), kā arī laivu bāzes pārzinim Aivaram. Par jaukajām balvām, kuras paši izlozēja visi dalībnieki, īpašs paldies fishingdiscount.lv (LMA juridiskais biedrs SIA „ALBI”).
 
 
 
Noteikti tiksimies nākamgad!
 
Foto:Alvis Birkovs.

<< Atpakaļ