Engures novads

FOTO: Zvejnieksvētki Lapmežciemā aizvadīti saulaini un sirsnīgi23-07-2018

14. jūlijā Latvijas piekrastē notika Jūras svētki, tostarp arī Engures novada Lapmežciemā, kas no Rīgas Kurzemes virzienā ir tuvākā vieta, kur svin Zvejnieksvētkus, pulcējot tūkstošiem viesu.

Jūras valdnieku Neptūnu Lapmežciema pludmalē sagaidīja ar skaļām ovācijām un saulainiem sveicieniem. Zvejnieksvētki  aizvadīti ar ikgadējo svētku gājienu, sporta sacensībām, dažādām atrakcijām un muzikālo baudījumu. Pašmāju eksotisko deju kolektīvi "Sanara" un "Alegria" un mūsdienu deju grupas "Mirāža", "Stils" un studija "Soul Sisters" grieza galvu reibinošas, sievišķīgas un enerģiskas dejas, savukārt, muskuļu spēku un ķermeņa kontroli iespaidīgi demonstrēja ielu vingrotāji.
Apmeklētājiem bija atvērts amatnieku tirdziņš un vairākas ēdināšanas bufetes, mākslas cienītājiem Tautas namā bija iespēja izbaudīt Veltas Kociņas izstādi "Vasara. Saule. Jūra.".   Drosmīgākie lēca zirga mugurā, lai dotos izjādē, bet skaistākos svētku brīžus ikviens varēja iemūžināt brīvdabas fotostūrītī. 
Bērniem un jauniešiem visas dienas garumā bija pieejamas "Annels" atrakcijas un dažādas sporta aktivitātes - riteņbraukšanas sacensības, strītbols, zvejnieku zābaka mešanas sacensības, ģimenes stafete, virves vilkšana un paraugspēle lakrosā.
Sportoja visi - ģimenes, jaunās māmiņas, jaunieši, bērni un pat bēbīši līdz viena gada vecumam, kuri, vecāku mudināti, sparīgi sacentās bēbīšu rāpošanas krosiņa sacensībās. 
Svētku programmā Lapmežciemā skatītājus pulcināja vairāki skatuves mākslinieki. Te baudījumu varēja rast dažādu paaudžu cilvēki. Latvijas estrādes leģenda - Žoržs Siksna ar kolēģiem "Uzlūdz kungi" šarmēja daiļā dzimuma virzienā, savukārt, jaunieši enerģiski dziedāja līdzi grupai "Carnival Youth", savu labāko dziesmu koncertu sniedza Ivo Fomins ar pavadošo grupu, bet līdz rīta gaiļiem zaļumballi grieza grupa Blitze un Kokmuižas muzikanti.  
 
Paldies visiem svētku apmeklētājiem un īpašs paldies aktivitāšu dalībniekiem! Tiekamies citos pasākumos!

<< Atpakaļ