Jaunizveidotā Tukuma novada vēlēšanās triumfē Gundars Važa un Latvijas Reģionu Apvienība07-06-2021

2021. gada 5.jūnijā pašvaldību vēlēšanās jaunizveidotā Tukuma novadā ar pārliecinošu pārsvaru 37.99% vēlētāju balsīm, triumfējusi Latvijas Reģionu Apvienība (8 mandāti). Tai seko Latvijas Zaļā partija ar 15.50% (3), Tukuma pilsētai un novadam ar 11.60% (2), Partija Vienotība ar 9.39 % (2), Latvijas Zemnieku Savienība ar 8.75% (2) un Latvijas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai! "-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" ar 7.17% (2), kas iekļuvušas Tukuma novada Domē.

Pārliecinoši visvairāk “+” atzīmes saņēma G. Važa, kurš no vēlētāju puses izpelnījās 2739 plusus, – kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā jebkuram citam ievēlētājam deputātam. Vairāk nekā 1000 plusa atzīmes saņēma tikai vēl divi kandidāti – G. Važa partijas biedrs I.Valers (1008) un I. Priede no Latvijas Zaļās partijas (1057).
Jaunizveidotā Tukuma novadā uz 19 vietām Domē ievēlēti šādi deputāti:
no Politiskās partijas Latvijas Reģionu Apvienība – Gundars Važa, Imants Valers, Baiba Pļaviņa, Modris Liepiņš, Gunda Cīrule, Oskars Kambala,  Agnese Ritene, Kaspars Gribusts;
no Latvijas Zaļā partija – Inga Priede, Ilze Gotfrīda, Guntars Indriksons;
no "Tukuma pilsētai un novadam” – Juris Šulcs, Mārtiņš Limanskis;
no partijas Vienotība – Dace Lebeda, Rimants Liepiņš;
no Latvijas Zemnieku savienība – Ligita Gintere, Dace Adiņa;
no Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – Normunds Rečs, Edīte Zelča.

Apvienojot Engures, Jaunpils, Kandavas un Tukuma novadus ar administratīvo centru Tukumā, šajās pašvaldību vēlēšanās jaunais sasaukums iedzīvotājiem bija jāizvēlas starp deviņiem deputātu kandidātu sarakstiem. Pavisam nobalsoja 33.02% jeb 11967 balsstiesīgo vēlētāju.
Lai jaunās pašvaldības deputātu sasaukumam izdodas veiksmīgi virzīties uz attīstību un pārstāvēt kā pilsētnieku, tā arī lauku iedzīvotāju intereses.