Aicina iedzīvotājus piedalīties Engures „Zušuciema parka” izveidē11-09-2017

Uzsākta projekta "Zušuciema parka izveide” realizācija. Projekta mērķis ir radīt tematisku parku, kas veidotu asociācijas ar Enguri kā „zušu ciemu”, tā saglabājot vietas kultūrvēsturi un identitāti.

Parka devīze ir „Zušu ceļš” – stāsts, kas ar 6 vides objektiem vēstī par dūņu ķēniņa zuša un piejūras cilvēka dzīvi. Katram objektam ir savs nosaukums – „Sargasu akmens”, „Murds”, „Zvejnieks”, „Laivas sols”, „Latvijas zivis”, „Copes gaisma”. Vieniem parks varētu būt vieta, kur aktīvi darboties, citiem – kur smelties informāciju par būtnēm, kas dzīvo jūrā un piejūrā. Vēl citiem – sajūtu stāsts, kurā notikt, lai baudītu vietu, laiku, notikumus un cilvēkus.
Projekta autori aicina engurniekus līdzdarboties vides objekta izveidē. Šī ir unikāla iespēja atstāt savas dzimtas, ģimenes, personības akmeni ar vārdu vietas vēsturē. Parka mākslinieku iecerē ir parka centrā radīt akmeņu taku ar atsauci uz vietējiem ciema iedzīvotājiem, tādā veidā uzsverot pašu engurnieku piederību šai vietai. Lai šo ieceri īstenotu, nepieciešams Jūsu atbalsts projektam, atnesot akmeni vai akmeņus ar tiem klāt pievienotu vārdu, uzvārdu, kontaktiem. Vārdu iegravēšanai ir būtiski, lai akmens virsma būtu gluda un izmērs, sākot ar kāpostgalvas izmēra lielumu līdz tādam izmēram, kas ir pa spēkam ceļams, veļams vienam stipram vīrieša cilvēkam. Lai veiksmīgi realizētu projektu, aicinājums līdz 15. septembrim akmeņus nest, vest tiem īpaši atvēlētā vietā pie Engures pagasta pārvaldes ēkas stadiona pusē un reģistrēt pie pārvaldes sekretāres.
Projektu "Zušuciema parka izveide” (Nr.16-08-FL01-F043.0203-000001) realizē Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākuma „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” ietvaros.
Projekta kopējās izmaksas ir 161 456.40 eiro. Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansējums – 135 000 eiro, Engures novada pašvaldības finansējums – 26 456.40 eiro.
Parka labiekārtojuma daļas autori ir arhitekts Uldis Puļķis un ainavu arhitekte Inga Tramdaha sadarbībā ar vides objektu autoriem un realizētājiem radošo apvienību „Vītola Burvis”. Būvniecības darbus veic uzņēmums SIA „Legāts”.