Aizvadīti pirmie "Ģimeņu dialogi 2020"25-09-2020

Saulainā 19. septembra pēcpusdienā biedrība "Apšu skola" un Engures pagasta pārvalde aicināja uz satikšanos Apšuciema kultūras centrā ģimenes vairākās paaudzēs. Pasākuma laikā baudījām gan muzikālu komēdiju, gan iepazinām centra ekspozīciju, kā arī radoši darbojāmies kopā ar "Pērle rada" meitenēm no Engures.

Lai iepazītu tuvāk savas saknes, tika izveidots pasākums "Ģimeņu dialogi", kurš pirmo reizi notika 1981. gadā Engures kultūras namā. Šogad par pasākuma vietu apzināti tika izvēlēts Apšuciema kultūras centrs, kurš cauri laikiem ir mainījis nosaukumu, kā arī pati ēka nes sevī vēstures burvību.  Šobrīd centrā ir iespēja apskatīt zvejas un jūras mantojuma ekspozīciju, kura pasākuma laikā bija atvērta ikvienam interesentam.

Pasākumu atklāja ar muzikālu komēdiju "Precies, māsiņ!" (lomās: Raimonda Vazdika, Guntis Veits, Jānis Jarāns), kas ikvienam ļāva pasmieties par dzīvi un dažādām dzīves situācijām. Pēc izrādes pasākuma atmosfēra kļuva arvien nepiespiestāka, un skatītāji ar prieku dalījās savos pieredzes stāstos par "Ģimeņu dialogu" pirmsākumiem, kas notikuši pirms teju četrdesmit gadiem.

Uz pasākumu ieradās arī daļa no "Ģimeņu dialogu" aizsācējiem – Dzintra un Jānis Noviki, Vija Veita, Dzintra Loce. Viņi publiku priecēja ar stāstiem par to, kāpēc šis pasākums tika izveidots, kā arī uz skatuves aicināja savas dzimtas turpinātājus. Lai apmeklētājus vairāk ievestu laikā pirms daudziem gadiem, – notika filmu demonstrācijas no deviņdesmito gadu pasākumiem, kuros piedalījušies "Ģimeņu dialogu" dalībnieki.

"Ģimeņu dialogi" notika projekta ietvaros, pateicoties valsts budžeta programmai "Ģimenei draudzīga pašvaldība", un to līdzfinansēja Sabiedrības integrācijas fonds.
Projekta mērķis ir veicināt ģimenes vērtības apzināšanos, godināt zvejniekciemu dzimtas un veicināt ģimeņu saliedētību piekrastē, atjaunojot senu tradīciju Engurē. Tas godam arī bija sajūtams pasākuma laikā!  Projektu realizēja Engures pagasta pārvalde sadarbībā ar biedrību "Apšu skola".

Vēlamies izteikt pateicību ikvienam, kurš ieradās uz pasākumu! Īpaši esam pateicīgi tām ģimenēm, kas uz pasākumu paņēma līdzi savas nākamās paaudzes, kurām caur stāstiem un video materiāliem bija interesanti ieskatīties savu vecāku, vecvecāku vai vecvecvecāku pagātnes piedzīvojumos. Paldies arī "Pērle rada" par iespēju katram apmeklētājām izveidot somu ar kādu no Engures simboliem. "Kafejnīca Apsīte" mūs visus priecēja ar gardām uzkodām, īpašu paldies par to sakām Aijai Rudovskai!

#SIF_vietagimenei