Engures novads

Atklāta renovētā Smārdes stacijas ēka (FOTO)23-12-2019

Īsi pirms Ziemassvētkiem Smārdē notika ilgi gaidītā atjaunotās Smārdes stacijas ēkas atklāšana. Vairākus gadus Engures novada dome mēģināja ēku pārņemt no Latvijas dzelzceļa, lai varētu to sakārtot, un 2018.gadā tas beidzot izdevās. Tagad stacijas ēka ir pārveidota par saieta namu, kur pulcēties vietējiem iedzīvotājiem dažādu brīvā laika aktivitāšu ieviešanai.

Visaktīvākā nevalstiskā organizācija Smārdes pagastā ir senioru biedrība “Sarma”, kas arī uzņēmās atbildību par saimniekošanu ēkā un jau šobrīd ir atgriezusi ēkai dzīvīgumu, organizējot dažādas brīvā laika aktivitātes un palīdzot iekārtot telpas. Ēkas otrajā stāvā ir iekārtota aušanas darbnīca ar vairākām stellēm, kā arī datorklase, kur būs iespējams apgūt datorprasmes. Savukārt, pirmajā stāvā vietu ir atradusi mājīga virtuve, kur plānotas kulinārijas nodarbības, un telpa dažādu rokdarbu nodarbībām. Plašā uzgaidāmā telpa ir kļuvusi par ērtu tikšanās vai semināru telpu. Jāatzīmē, ka arhitekti no arhitektu biroja SIA “Tursons” ēkas renovācijas laikā centās maksimāli saglabāt ēkas vēsturisko vērtību, tādējādi par laika liecību ir kļuvusi uzgaidāmās zāles melnbaltā flīžu grīda un otrā stāva koka grīda. 
 
Aicinām piedalīties un sekot līdzi informācijai par stacijas ēkā plānotajiem pasākumiem! 
 
Ēkas renovācija bija iespējama pateicoties ES struktūrfonda ELFLA 2.rīcības “Atbalsts vietējai sabiedrībai nozīmīgu objektu attīstībai” projektam „Kopienu centra izveide Smārdē”, kas sniedza domei līdzfinansējuma atbalstu EUR 45 000.00 apmērā. Būvdarbus veica SIA “Anžāge”, būvuzraudzību veica būvuzraugs Mārcis Gulbis, būvprojekta autori ir arhitektu birojs SIA “Tursons”.
 
 
 

<< Atpakaļ