Engures novads

Atklāts parks pie Engures Saieta nama20-08-2019

Šogad vasara mūs ar daudz saulainām dienām nav lutinājusi, bet 10.augusta pievakare bija kā radīta, lai baudītu vēl vienu labiekārtotu vietu Engurē - tikko izveidotu parku pie Saieta nama ēkas – kādreizējas Kr. Valdemāra dibinātās jūrskolas. Parks vilināja apsēsties uz jaunajiem soliņiem, izstaigāt celiņus, sildīties pie ugunskura un skatīt lapenē notiekošo.

Iecere par teritorijas labiekārtošanu  aizsākās jau turpat piecus gadus senā vēsturē, kad projektu vadītāji semināros tika iepazīstināti ar  ES fondu doto iespēju piedalīties vairāku pašvaldību kopējā projektā “Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē”. Brīnišķīgi, ja ir kāds, kurš  redz, ka iespēju ir jāizmanto, jo tik pat labi tā var aizripot garām, jo patinot vēsturi atpakaļ, neba pirmais mēģinājums šo vēsturisko vietu atdzīvināt. 
 
Saieta namam nākamajā gadā būs 10 gadi kā “vecā jūrskola” tika pie jauna veidola un šodien noteikti var teikt to, ka tas ir bijis ļoti pozitīvs lēmums - šo vēsturisko ēku un vietu saglabāt nākamajām paaudzēm.
 
Viens no galvenajiem apskates objektiem parkā noteikti jāmin zvaigžņu globuss. Liels paldies globusa autoram Mārim Holstam, kurš uzņēmās šo visai sarežģīto ideju realizēt. Parka labiekārtojuma autore ir Iveta Lāčauniece, būvdarbus veica SIA “Telms”, būvuzraudzība  Gunta Lukševica pārziņā.  
 
Parka atklāšanas programmā viena no aktivitātēm bija arī kopīgi izveidot vasaras kokteili “Enkurojies Engurē”. Aicinājām Engures krodziņus piedalīties, bet vasaras mēneši mūsu pagastā ir karstākais darba laiks, darba roku trūkums šoreiz bija noteicošais. Esam pateicīgi “Engures Cafe ”kolektīvam, kuri izturēja līdz galam un bija gatavi piedalīties šajā konkursā, līdz ar to arī viņiem bija jārada izvēles iespējas. Milzīgs paldies personīgi Ģirtam Upītim un  Mārtiņam Ozolam-Ozoliņam, jo negaidīti liela atsaucība viņiem neļāva atslābt ne mirkli. 
 
Un tā nu nesteidzīgi baudot krāsainos kokteiļus, parka apmeklētāji varēja novērtēt paveikto. Apmeklētājus  ar jautriem jokiem, pārsteigumiem izklaidēja iluzionists Edžus, dziesminiece Anta Enģele šajā vakarā izdziedāja dziesmas par jūras tēmu. 
 
Noslēdzoties vakaram bija jāsaskaita balsojuma rezultāti par piedāvātajiem trīs veida kokteiļiem ‘Enkurojies Engurē”.  Faktiski jāsaka, ka uzvarētāji arī ir visi trīs, jo kāds nebija īsti sapratis, kura  krāsa no kartītēm atbilst  viņa izvēlētajam kokteilim un beigās teica, ka ir kļūdījies balsojot. Raksturojums šāds - viens esot maigs, sagaršojams rabarbers, otrs – ar savu asumiņu, nu gluži kā mēs, katrs ar savu raksturiņu. Tāpēc aizejot uz “Engure cafe”, mēs noteikti varēsim baudīt kokteili vai nu to maigo, vai nu to - ar asumiņu, vai kokteili visiem, bet tas noteikti būs kokteilis “Enkurojies Engurē”.
 
Parka labiekārtojuma darbu kopējās izmaksas ir 131 733.45 EUR, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums  ir 80 000.00  EUR, valsts budžeta dotācija 8 084.94 EUR, Engures novada pašvaldības finansējums 43 648.51 EUR.
 
Kopējās projekta nr.5.5.1.0/17/I/010 izmaksas ir 7 375 447.98 EUR. No tām 6 942 497.75 EUR ir attiecināmās izmaksas, 2 946 503.46 EUR tiek līdzfinansētas no ERAF darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte" 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus".
 
Paldies Engures pagasta pārvaldes projektu vadītājai Kristīnei Upeniecei un Engures pārvaldes vadītājai Baibai Pļaviņai par kopīgi realizēto ideju.
 
Foto: Ilze Steriņa
 Engures tūrisma informācijas punkts
 
 
 

<< Atpakaļ