Turpina attīstīt piejūras tūrismam svarīgus kultūras un dabas mantojuma objektus Engures novadā16-01-2019

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu Kurzemes un Rīgas reģiona piejūras novadu pašvaldības līdz 2021. gadam atjaunos vai radīs no jauna septiņus tūrismam un reģiona kultūras norisēm svarīgus kultūras un dabas objektus.

2018. gada nogalē projekta iesniedzējs – Jūrmalas pilsētas dome – parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru. Kā sadarbības partneri projektā piedalās Engures novada dome, Mērsraga novada pašvaldība un Rojas novada dome. Savukārt projekta īstenošanas darbi tika uzsākti jau 2018. gadā.

Šlokenbekas muižai tiks atjaunots jumta pārsegums, mansardā izveidota jauna izstāžu zāle un mākslinieku darbnīcas, kā arī labiekārtots muižas iekšpagalms.

Parkā pie Engures Saieta nama, kas ierīkots Krišjāņa Valdemāra 1875.gadā dibinātās jūrskolas ēkā, tiks izbūvēta jauna lapene brīvdabas pasākumiem un izveidota labiekārtota ugunskura vieta. Turklāt parks iegūs arī jaunu vides objektu – kompasu, kas simbolizē vietas vēsturisko vērtību.

Savukārt Engures pludmalē izbūvēs pastaigu laipas, tiltiņu pār Engures upi, aktīvās atpūtas laukumu, jaunus soliņus, pārģērbšanās kabīnes un sabiedrisko tualeti. Jaunā infrastruktūra ne vien padarīs pludmali ērtāk izmantojamu, bet arī palīdzēs aizsargāt piejūras dabas vērtības no pārmērīgas cilvēku ietekmes.

Projekts „Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča Rietumu piekrastē” ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam.

Projekts tiks īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa „Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 7 022 935,93 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 2 948 460 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 3 996 407,63 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 836 454,54 eiro un pašvaldību finansējums 2 968 413,09 eiro).

Avots: Latvijas Republikas kultūras ministrijas mājaslapa - www.lnkc.gov.lv.