Engures novads

Bērzciemā jūrā uzstādīta 157 metrus gara laipa04-07-2018

BDR “Partnerība laukiem un jūrai” ELFLA starptautiskā sadarbībs projekta ietvaros ir piepildījusi Bērzciema ļaužu senu sapni- jūrā, pie “Mazās kaijas”, uzstādīta 157 metrus gara laipa, kas atvieglo piekļuvi jūrai gan peldētgribētājiem, gan ūdens sporta veidu cienītājiem, gan zvejniekiem un tūristiem. Laipa uzstādīta ar mērķi nodrošināt piekļuvi jūrai ar niedrēm aizaugušajā piekrastes treritorijā, tā ir uz pontoniem un, mainoties ūdens līmenim, laipa vienmēr turēsies virs ūdens, balstoties uz sānu enkuriem.

Laipu izgatavoja un uzstādīja z/s “Mežāres” no Mērsraga, kopējās laipas izmaksas sastāda 28 286,00 Eur, kur visas izmaksas tiek segtas no ELFLA. Saskaņā ar projekta nosacījumiem, “Partnerība laukiem un jūrai” laipas apsaimniekošanu nodod Engures pagasta pārvaldei, kas būs atbildīga par laipas uzturēšanu visu tās kalpošanas laiku.
Sadarbības projekta ”Piekrastes un kāpu apsaimniekošana un izmantošana” nākošā aktivitāte plānota 13.-14.septembrī, kad projekta partneri no Somijas, Ziemeļīrijas un Igaunijas viesosies Engures novadā, lai smeltos pieredzi piekrastes apsaimniekošanas jomā, ka arī paredzēta pelēkās kāpas atjaunošanas talka.
 
Partnerības laukiem un jūrai vadītāja
Ilze Turka 
 

<< Atpakaļ