Engures novads

FOTO: Aizvadīta „Active age” pirmā pieredzes apmaiņa Engures novadā19-08-2016

2016.gada 17. un 18. augustā Engures novadā viesojās Interreg V-A Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr.CB468 „Vienlīdzīgas iespējas ilgtermiņa bezdarbnieku senioru iekļaušanai darba tirgū lauku apvidos/ActiveAge” dalībnieki no Apes novada un Igaunijas Setoma novada.

Projekta „ACTIVE AGE” mērķis ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas iesaistīties darba tirgū pirmspensijas vecuma (55+) bezdarbniekiem un pensionāriem, kuri vēlas apgūt jaunas prasmes un izmantot tās papildu ienākumu gūšanā.
 
Viena no projekta aktivitātēm ir dalībnieku pieredzes apmaiņa, un 2016.gadā tā notika Engures novadā. Tā bija dalībnieku pirmā tikšanās un iepazīšanās gan vienam ar otru, gan ar projekta tālākām aktivitātēm. Vizītē piedalījās 40 seniori un projekta vadītāji no Apes un Setomā, kā arī 14 seniori no Engures novada.
 
Pirmajā dienā notika kopīga ekskursija Smārdes pagastā, iepazīstot vairākus uzņēmumus. Lielu interesi izraisīja vizīte saimniecībā, kas nodarbojas ar vīnogu audzēšanu. Izradās, ka arī Igaunijā daudzi ir aizrāvušies ar vīnogulāju veidošanu, tādēļ vērtīgi bija saimnieces padomi un ieteikumi. Vakara noslēgumā dalībnieki sniedza nelielu prezentāciju par savu novadu un dalījās ar vietējās kulinārijas cienastiem, rosinot seniorus uz jaunām idejām – iesaistīties darba tirgū kā mājražotājiem.
 
Arī otrās dienas programma bija piesātināta ar darbiem un apskates objektiem. Rīts sākās ar Šlokenbekas muižas apskati un projekta darba grupu, bet tālāk dalībnieki devās uz Lapmežciemu un Enguri. Lapmežciemā dalībniekus sagaidīja atraktīvi uzdevumi un degustācija zivju pārstrādes uzņēmumā, bet Engurē dalībnieki atzinīgi novērtēja Mūzikas un mākslas skolu un iespēju arī pieaugušajiem par simbolisku samaksu apgūt mūzikas instrumentu spēli. Viesiem piedzīvojums bija pastaiga jūrmalā, jo daudzi pie jūras nebija bijuši vairākus gadus un pat gadu desmitus.
 
Projekta nākamās aktivitātes plānotas jau oktobrī, un tās ir kursu un semināru ieviešana, kas palīdzēs apgūt jaunas prasmes un zināšanas, lai varētu tās izmantot darba meklējumos vai kļūtu par pašnodarbinātu personu.
 

<< Atpakaļ