Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atklāšana07-09-2018

6.septembrī Engures novada skolēni kopā ar vairākiem tūkstošiem skolēnu no visiem Latvijas novadiem devās uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas valsts simtgades iniciatīvas - „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā. Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēns, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Atklāšanas pasākumu 6.septembrī Arēna Rīga kopumā apmeklēja ap seši tūkstoši skolēnu no visas Latvijas. Katram novadam bija noteikts skaits dalībnieku un no Engures novada piedalījās 19 dalībnieki (16 skolēni un 3 pedagogi) no trīs novada skolām. Skolēniem pirms koncerta bija iespēja piedalīties dažādos radošos eksperimentos, iepazīt kino un animācijas tapšanas aizkulises, kā arī dalīties iespaidos, kādu viņi saredz Latviju vēl pēc simt gadiem.
 
Pasākumu atklāja Ministru prezidents, iniciatīvas patrons Māris Kučinskis, uzrunas teica gan Kultūras ministre Dace Melbārde, gan Izglītības un Zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Atklāšanas koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” bija izdevies iespaidīgs  un tajā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.
 
Gan skolēni, gan skolotāji pēc pasākuma bija saviļņoti un atzinīgi novērtēja pasākuma programmas daudzveidību. Pasākums izcēlās ar radošumu un daudzveidīgu pieeju dažādu mākslu apvienojumam. Izrādās ļoti veiksmīgi var apvienot orķestri un bmix trikus uz vienas skatuves! Lai tikpat aizrautīgi turpinās arī pārējie Skolas somas projekta pasākumi!
 
Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā. Atskats un fotogrāfijas ŠEIT.
 

<< Atpakaļ