Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumi Engures novadā 2020.gadā15-04-2020

2020.gadā Engures novada skolas turpināja piedalīties Valsts programmas “Latvijas skolas soma” finansētajos kultūras pasākumos. Programmas mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēns, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Engures vidusskolas 1.a,b un 2. klases skolēni 27.februārī devas uz Dailes teātra izrādi "Inspektors TuTū". Pjēra Gripari oriģinālie sacerējumi pieder pagājušā gadsimta bērnu literatūras klasikai, un tie ir vienlaikus gan izklaidējoši, gan pamācoši. Arī luga “Inspektors Tutū” nelika mazajiem skatītājiem vilties, jo tās morāle, izklāstīta detektīva stilā, bija viegli uztverama un spraigais sižets palīdzēja saglabāt bērnu uzmanību.  Izrāde stāstīja par izmeklētāju Tutū, pie kura pēc palīdzības ierodas visiem zināmu pasaku tēli, kas meklē viens otru. Tutū sajauc pasaku varoņus un rāda nepareizos virzienus, kur atrast vienu vai otru tēlu,tādējādi mazajiem skatītājiem ļaujot domāt pašiem, kur meklēt risinājumus un kā izprast pasaku pamācības.
 
Smārdes pamatskolas 1. un 4.klases skolēni janvārī devas uz radošu un izzinošu nodarbību Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kur kopā ar gidu uzzināja par muzeja vēsturi un latviešu vecmeistaru darbiem, kā arī apskatīja A.Zariņas izstādi. Guvuši iedvesmu no pasākuma pirmās daļas, otrajā daļā paši skolēni ar lielu interesi veidoja savus lielformāta darbus ar eļļas un pasteļa krītiņiem. Janvāra kultūras dzīvi Smārdes pamatskolā noslēdza aizraujoša koncert nodarbība “Modernā klasika jaunās skaņās”. Pasākums dalībniekus iepazīstināja ar klasiskajiem stīgu mūzikas instrumentiem caur populāro latviešu un ārzemju mūziku, un pēc tam skolniekiem tika dota arī iespēja iemēģināt 4 stīgu instrumentus (čellu, vijoli, altu, kontrabasu). Pasākums bija aizraujošs piedzīvojums un skolēni ar lielu interesi izmantoja piedāvāto iespēju izmēģināt mūzikas instrumentus darbībā, kā arī paplašināja savas zināšanas dažādos mūzikas žanros.
 
Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā.
 

<< Atpakaļ