Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumi Engures novadā aprīlī30-04-2019

Engures novads kopā ar citam Latvijas pašvaldībām piedalās programmas “Latvijas skolas soma” ieviešanā. Programmas mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēni, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

 Visām novada skolām no šī gada mācību sākuma ir iespēja doties pašu izvēlētās ekskursijās, piedalīties radošās darbnīcās, apmeklēt muzejus un teātrus.

Aprīlis novada skolām bija aktīvs pasākumu apmeklējumu laiks. Engures vidusskolā notika iztēli rosinošs pasākums – izrāde „Viņš ir pliks”. Izrāde notika projekta „Skolas soma” ietvaros. 5.-12. Klase varēja lūkot un piedalīties ļoti modernā uzvedumā, kurā tika izmantotas dažādas tehnoloģijas, un kuras pamatā bija skaistā H.K.Andersena pasaka „Kailais karalis”. Izrāde lika domāt gan jauniešiem, gan skolotājiem un radīja daudz rosinošas tēmas, ko vēlāk kopīgi pārrunāt.

Engures vidusskolā viesojās arī Ilga Reizniece ar plaši apmeklētu tradicionālo danču mācīšanās nodarbību, kas iepazīstināja ar kultūrvēsturi, deju rašanos, to nozīmi un daudz citiem aspektiem, kas saistīti ar latviskās kultūras identitāti. Pasākums atraktīvā veidā iesaistīja pat tādus, kas sākotnēji teicās nekad nedejojam. Tikmēr jaunāko klašu skolēni devās iepazīt Jaunpils pils  muzejpedogoģisko programmu „Mazie mūciņi” un iejutās viduslaiku celtnieku un pils iemītnieku lomās.

Milzkalnes sākumskolas mazāko klašu skolēni 10.aprīlī devās uz Durbes pili, kur muzejpedogoģiskā programmā tika uzzināts par Latvijas kultūras materiālo un nemateriālo mantojumu. Savukārt Ilga Reizniece ar muzikālu nodarbību „Latviešu tautas mūzikas instrumenti pasaulē” aprīlī turpināja viesoties arī citās novada skolās Milzkalnē, Lapmežciemā un Engurē. Nodarbībā skolēni aktīvi līdzdarbojās instrumentu un skaņu izzināšanā un vēlāk arī to atpazīšanā. Skolēni bija sajūsmināti par pasākuma atraktīvo formu un iegūto pieredzi.

Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā

 

<< Atpakaļ