Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumi Engures novadā decembrī28-12-2018

Engures novads kopā ar citam Latvijas pašvaldībām piedalās programmas “Latvijas skolas soma” ieviešanā. Programmas mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēni, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Visām novada skolām no šī gada mācību sākuma ir iespēja doties pašu izvēlētās ekskursijās, piedalīties radošās darbnīcās, apmeklēt muzejus un teātrus. 
 
Decembrī mazie engurnieki no 2.klases devās uz Pastariņa muzeju piedzīvot Ziemas saulgriežu skoliņu. Tika darināti rotājumi, ķekatu maksas, ceptas piparkūkas un iedzīvinātas senās rotaļu spēles, ko, bērns būdams, šeit spēlēja Ernests Birznieks – Upītis. Engures vidusskolas skolēniem no 9.klases un Lapmežciema pamatskolas vecāko klašu skolēniem bija iespēja iepazīt mūsdienu tehnoloģiju praktisko pielietojumu, veidojot savu filmu profesionāļu vadībā. Tika pagūtas ne tikai jaunās tehnoloģijas, bet arī gatavoti scenāriju, dialogi un rekvizīti! Kopā ar profesionāļiem skolēni izgāja cauri visiem filmas tapšanas  soļiem un radīja savu filmu. Smārdes pamatskolā decembris arī bija kino mēnesis, jo audzēkņi smagākos Latvijas vēstures posmus decembrī iepazina caur latviešu jauno spēlfilmu „Tēvs Nakts”, bet vēstures un politikas aspektus demonstrēja filma par Zigfrīdu Annu Meirovicu. Lapmežciema pamatskolā mazākie skolēni piedalījās Pastariņa muzeja „Saulgriežu skoliņas” un „Maizes cepšanas” muzejprogrammā, bet 5. un 6.klases skolēni piedzīvoja īstu viduslaiku saulgriežu brīnumu Durbes pilī, kur tika darināti svētku rotājumi un iepazīta viduslaiku dzīve.
 
Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā. 
 

<< Atpakaļ