Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumi Engures novadā maijā31-05-2019

Engures novads kopā ar citam Latvijas pašvaldībām piedalās programmas “Latvijas skolas soma” ieviešanā. Programmas mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēni, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

 

Visām novada skolām no šī gada mācību sākuma ir iespēja doties pašu izvēlētās ekskursijās, piedalīties radošās darbnīcās, apmeklēt muzejus un teātrus.

Līdzīgi kā aprīlis arī maijs skolām bija aktīvs mēnesis dalībai kultūrizglītojošos pasākumos. Lapmežciema 5.un 6.klases skolēni devās uz Rīgas Zinoo centru, lai aktīvi līdzdarbojoties uzbūvētu visaugstāko un izturīgāko māju. Skolēni uzzināja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, izpētīja kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi, bet citas nav. Arī 7. un 9.klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar arhitektūru un tās vēsturi, apmeklējot Rundāles pili. Vizītes laikā muzejpedagoģiskā programmā tika uzzināts arī par mākslas vēsturi un teorija salīdzināta ar īstiem piemēriem, kas atrodami greznajā pilī. Lapmežciema pamatskola maijā apmeklēja arī pasākumu „Ziedoņa klase”, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kā arī lielāko klašu skolēniem  bija iespēja piedalīties stikla iepazīšanas meistarklasē. Meistarklases ietvaros skolēni tika iepazīstināti ar stikla mākslinieka darba specifiku, tehniku un darba metodi, un pēc stāstījuma stikla māksliniece novadīja radošo darbnīcu, sniedzot iespēju skolēniem izmēģināt arī pašiem griezt stiklu, veidot kompozīciju, radot nelielu darbu - stikla dekoru. Pēc izgatavošanas darbi tika ievietoti stikla kausēšanas krāsnī un kausēti 800 grādu temperatūrā. Līdz to skolēniem veidojās izpratne par stikla mākslas darba tapšanas procesu no idejas līdz realizācijai.

Arī Milzkalnes sākumskolas skolēni maijā devās iepazīt kultūras mantojumu. Šoreiz mazāko klašu skolēni devās uz netālo Jaunmoku pili un izpildot dažādus uzdevumus, uzzināja daudz jauna par vēsturi un tās saistību arī ar mūsdienām.

Smārdes skolā maijā notika četri Latvijas Skolas somas pasākumi. Skolēniem bija iespēja noskatīties divas filmas un izrādi „Kas par traku, tas par traku”, kā arī doties uz Melngalvju namu.

 

Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā.

<< Atpakaļ