Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumi Engures novadā no 2019.gada janvāra līdz martam29-03-2019

Engures novads kopā ar citam Latvijas pašvaldībām piedalās programmas “Latvijas skolas soma” ieviešanā. Programmas mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēni, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

 

Visām novada skolām no šī gada mācību sākuma ir iespēja doties pašu izvēlētās ekskursijās, piedalīties radošās darbnīcās, apmeklēt muzejus un teātrus.

Pēc pasākumiem bagātās gada nogales, janvārī nevienā novada skolā netika ieviesti Latvijas skolas somas pasākumi, bet februārī pasākumus apmeklēja trīs novada skolas – Lapmežciema, Milzkalnes un Smārdes. Lapmežciema 9.klase devās uz Rīgas Motormuzeju, bet Milzkalnes sākumskolas 6. klase devās uz E.Birznieka Upīša memoriālo dzīvokli un piedalījās programmā „Sūnu ciema zēni”. Savukārt, Smārdes skolā tika demonstrēta filma.

Martā Milzkalnes sākumskola devās uz Rīgas motormuzeju, kur uzzināja par Latvijas vēsturi, pēckara ekonomiku un saistību ar auto rūpniecības un dizaina attīstību Latvijā.

Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā.

<< Atpakaļ