Engures novads

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākumi Engures novadā novembrī30-11-2018

Engures novads kopā ar citām Latvijas pašvaldībām piedalās programmas “Latvijas skolas soma” ieviešanā. Programmas mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēni, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Visām novada skolām no šī gada mācību sākuma ir iespēja doties pašu izvēlētās ekskursijās, piedalīties radošās darbnīcās, apmeklēt muzejus un teātrus. 
Novembrī Engures vidusskolas 6.klases skolēni devās uz Dailes teātra izrādi „Planēta 85”, kas palīdz izprast Latvijas vēstures padomju laikus. Skolēniem no 7. klases bija iespēja iepazīt mūsdienu tehnoloģiju praktisko pielietojumu, veidojot savu filmu profesionāļu vadībā. Tika pagūtas ne tikai jaunās tehnoloģijas, bet arī gatavoti scenāriju, dialogi un rekvizīti! Milzkalnes sākumskolas 1., 2. un 3.klases skolēni novembra sākumā devās iepazīt seno latvju sētu un maizes cepšanu Pastariņa muzejā un uzzināt, kā agrāk tika svinēta Mārtiņdiena. Milzkalnes skolas skolēni devās arī uz Liepāju, lai iepriekš lasīto A.Volkova grāmatu „Smaragda pilsētas burvis” redzētu atdzīvojamies uz teātra skatuves, kā arī uz Liepājas teātra izrādi "Smaragda pilsēta.” Smārdes pamatskolas 5. un 6.klases skolēni arī viesojās Pastariņa muzejā un piedalījās muzejpedagoģiskā programmā „Saulgrieži skoliņa” un „Maizes cepšana”.  
 
Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā
 

<< Atpakaļ