Engures novads

Noslēgušies piekrastes sakopšanas darbi07-10-2020

Līdz ar rudenīga laika iestāšanos ir noslēgušies piekrastes sakopšanas darbi projekta ietvaros. Arī šogad Engures un Lapmežciema pagasta pārvaldes iesaistījās nacionālas nozīmes projektā "Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana" (reģ. nr. 1-08/2/2020). Šī projekta mērķis ir jūras piekrastes joslas apsaimniekošana, nodrošinot tajā kvalitatīvu, tīru un drošu vidi iedzīvotājiem, atpūtniekiem un tūristiem, pludmales pieejamību, kā arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Projekts tiek realizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) valsts budžeta apakšprogrammā "Vides aizsardzības projekti". Projektu īsteno vadošais partneris Latvijas pašvaldību savienība ciešā sadarbībā ar Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām.
 
Projekta ietvaros Engures pagastā uzstādītas biotualetes pludmalēs, savākti un utilizēti sadzīves atkritumi, uzturētas sakoptas stacionārās tualetes. Pludmales sakopšanas darbiem tika nolīgti darbinieki, tostarp, dodot iespēju vasaras intensīvākajos mēnešos strādāt arī skolniekiem.  Engures pagasta pārvaldei pludmaļu apsaimniekošana šogad izmaksāja EUR 17 293.06, no kuriem 14 435.12 ir LVAF finansējums, bet pārvaldes līdzfinansējums EUR 2 857,94. 
 
Savukārt, Ragaciema un Bigauņciema pludmalēs ir uzstādīti āra trenažieri. Pateicoties projektam, lapmežciemnieki un pagasta viesi varēs pastaigas pie jūras papildināt ar veselībai tik ļoti vajadzīgām fiziskām aktivitātēm brīvā dabā -  vingrot uz multifunkcionāliem āra trenažieriem, kas uzstādīti Bigauņciema un Ragaciema pludmalēs. Lapmežciema pagasta projekta attiecināmās izmaksas ir EUR 9196,00, no kuriem EUR 4959,82 apmērā finansē LVAF. 
 
 
 
Foto:NTZ

<< Atpakaļ