Projekta "Act Local" rezultāti un aktivitātes29-10-2020

Engures novada pašvaldība kopā ar Apes novadu un diviem Igauņu partneriem - Setomaa apvienību un Alutaguses pašvaldības domi turpināja ieviest projektu "Act Local".

Engures novadā projekta aktivitātes tika uzsāktas jau 2018.gadā, veicot iedzīvotāju un biedrību aptauju, nosakot to esošās un plānotās aktivitātes novadā, kā arī apzinot apmācību vajadzības. 2020.gada pavasarī biedrības izstrādāja savu ideju ieviešanas plānu, iegādājās inventāru un veiksmīgi īstenoja idejas 2020.gada vasarā. Iedzīvotāji un viesi varēja piedalīties šādu ideju relizācijā: kino vakari Lapmežciemā, volejbola nometne un sacensības Engurē, kā arī radošās darbnīcas Pērle rada pagalmā Engurē. Visi pasākumi bija labi apmeklēti un idejas pierādīja sevi kā veiksmīgas arī turpmākai attīstībai.
Vasara bija ne tikai atpūtas, bet arī mācību laiks, jo iekavētās pavasara apmācības tika ieviestas vasarā. Iedzīvotājiem tika piedāvātas piecas apmācības: NVO grāmatvedība, Finansējuma un ziedojumu piesaiste, Pasākumu apskaņošana, Publiskā dārza izveide un Šūšanas nodarbības. Visas apmācības kopumā apmeklēja 65 dalībnieki.
Projektā bija plānots apmācību ciklu turpināt, taču pandēmijas situācija ir ieviesusi korekcijas un šobrīd apmācību plānu iespējams būs jāpārceļ vai jāievieš tiešsaitē. Sekojiet līdzi paziņojumiem Engures novada mājas lapā un sociālajos tīklos!

Projekta kopējais budžets ir 264 787,03 EUR, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 209
181,74 EUR apmērā.
Projekts „Act Local” tiek līdzfinansēts no Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014. – 2020.gadam.