Skaties diskusiju tiešraidē "Piekrastes gudrā izaugsme: kā tā mainīsies nākamjos desmit un divdesmit gados?"18-09-2018

Šo ceturtdien, 20. septembrī, plkst.12.00 portālos Leta.lv un Tvnet notiks tiešraides diskusija, kas veltīta ar jūru saistīto ekonomikas nozaru attīstībai jeb Zilajai izaugsmei.

Latvijas viens no unikālajiem resursiem ir tās jūras piekraste. Līdzšinējā pieredze liecina, ka, lai gan apzināmies tās potenciālu, līdz šim esam kūtri guvuši no tās ekonomisko labumu. Vai tehnoloģiju attīstība ļaus labāk apsaimniekot mūsu ostas, kūrortus un piekrastes pašvaldības? Kādas ir jūrniecības, veselības tūrisma un citu piekrastes nodarbju attīstības izaugsmes? Kā uz jūru skatās valsts, zinātne un jūrskolas? Kā mazināt sezonalitātes ietekmi uz piekrastes ekonomisko attīstību? Kā ieinteresēt jauno paaudzi jūrlietās?

Tiešraides tiešā saite šeit.

Diskusija veltīta Eiropas Savienības fondu nākamajam finanšu plānošanas periodam un prioritāšu noteikšanai. Diskusiju rīko SIA "Grupa93", kas uzsācis darbu pie Rīgas plānošanas reģiona (RPR) jūras un piekrastes viedās specializācijas tematiskā plāna 2020. – 2027. gadam izstrādes.

Diskusijā piedalīsies:

Neils Balgalis, SIA "Grupa93" valdes priekšsēdētājs (diskusijas vadītājs)
Daiga Mieriņa (Jurēvica), Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Carnikavas domes priekšsēdētāja
Kristaps Soms, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors
Anda Ikauniece, Latvijas Hidroekoloģijas institūta direktore un vadošā pētniece
Jānis Megnis, Latvijas Mazo ostu asociācijas priekšsēdētājs
Kristīne Štāla-Bula, "Hotel Jūrmala Spa & Conference Centre" pārstāve
Valdis Priednieks, Latvijas Jūras akadēmija Maģistru studiju programmas direktors

Diskusija notiek Interreg Baltijas jūras transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020.gadam līdzfinansēta projekta “Viedie piejūras reģioni: viedā specializācija, jūras un piekrastes resursi ekonomikas izaugsmei Baltijas jūras reģionā” (“Smart Blue Regions”) ietvaros.