Engures novads

11. gadu Abragciema pludmalei piešķirts Zilais karogs16-05-2016

Pirmdien, 16. maijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza Zilā karoga jeb pasaules populārākā tūrisma ekosertifikātus 17 Latvijas peldvietām un 2 jahtu ostām. Tostarp jau 11. gadu pēc kārtas Zilais karogs piešķirts arī Engures novada Ābragciema pludmalei.

Engures novada pašvaldība izsaka pateicību a/s „Latvijas finieris”, kas apsaimnieko Abragciema pludmali. Šis karogs ir kā balva un apliecinājums milzīgajam darbam, ko uzņēmums gadu no gada ir ieguldījis pludmales labiekārtošanā un uzturēšanā.
 
Jāpiezīmē, Zilā karoga balvas tika pasniegtas 17 peldvietām un 2 jahtu ostām: Saulkrastu centra pludmale, Ventspils pilsētas pludmale; Liepājas Dienvidrietumu pludmale; Liepājas pludmale Pie stadiona; Liepājas Beberliņu pludmale (iekšzemes); Engures Abragciema pludmale; Kuldīgas Mārtiņsalas pludmale (iekšzemes); Jūrmalas Bulduru pludmale; Jūrmalas Dubultu pludmale; Jūrmalas Dzintaru pludmale; Jūrmalas Majoru pludmale; Jūrmalas Jaunķemeru pludmale; Jēkabpils Radžu pludmale (iekšzemes); Daugavpils Centra pludmale (iekšzemes); Daugavpils pludmale Stropu vilnis (iekšzemes); Rīgas Vakarbuļļu pludmale; Limbažu Lielezera pludmale (iekšzemes).
 
Jahtu ostas: Liepājas jahtu osta; Pāvilosta Marina.
Nacionālā žūrija sertifikātu piešķīra arī Rīgas Rumbulas, Rīgas Vecāķu un Jūrmalas Kauguru pludmalēm
 
Lai pretendētu uz Zilā karoga balvas iegūšanu, ir jānodrošina izvirzītie 29 kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.
Zilā Karoga mērķis ir veicināt piekrastes teritoriju ilgtspējīgu attīstību ar augstu ūdens kvalitātes, drošības, vides apsaimniekošanas un pārvaldes standartu, kā arī vides izglītības iniciatīvu palīdzību.
Latvijā Zilā karoga programmu realizē kopš 1998.gada, pirmais Zilais karogs tika pasniegts 1999.gadā Ventspils pludmalei.
 

<< Atpakaļ