Engures novads

23.augustā Šlokenbekas muižā nebijis pasākums - „Sirdspuksti Šlokenbekai"21-07-2014

530.gadu jubilejas pasākumu ietvaros Šlokenbekas muiža piedāvā savdabīgu un interesantu svētku programmu, īpaši atzīmējot Baltijas ceļa 25.gadadienu.

Dienas pirmajā pusē ikviens – gan liels, gan mazs ir aicināts izmēģināt savus spēkus unikālā taku skrējienā „Āžu kalna stirnu buks”. Visas dienas garumā būs dažādas sportiskas un atraktīvas izdarības bērniem, meistardarbnīcas, rotaļas, muižas dārgumu meklēšana, bērnu dziesmu un deju koncerts. Būs iespēja iepazīties ar zemessargu ieroču klāstu. Dienas vidū viesus priecēs populārā latviešu rokgrupa „Dzelzs vilks”. Bet dienas otrajā pusē tiks iedegts piemiņas ugunskurs, kur dalīsimies atmiņu stāstos par Baltijas ceļa pirmsākumiem, dziedāsim kopā ar folkloras un ziņģu kopu „Avots”, klausīsimies Jelgavas zemessargu ansambli. Muižas zālē dokumentālais kino. Pasākuma noslēgumā Igo koncerts. Pasākumu vadīs Valters Frīdenbergs.
 
Rīta pusē taku skrējiena trasē dosies visizturīgākie - distances „Lūsis” dalībnieki, kas simboliskajos 25 km izbaudīs daudzos paugurus, ainaviski bagātos meža ceļus un taciņas, garām skrienot, „uzmetīs aci” arī kādam kultūrvēsturiskam objektam.
 
Tie, kam lielā trase nav pa spēkam, varēs izmēģināt spēkus trasē „Āžu kalna stirnu buks”(17,3km) vai „Milzkalnes zaķis”(6,3km). Pašiem mazākajiem trase – „Šlokenbekas susurs” – aplis 600 m.
 
Visām distancēm starts un finišs Šlokenbekas muižā. Pieaugušajiem skrējiens gar Šlokenbekas dzirnavu dīķi, pa gleznainiem Milzkalnes meža ceļiem. Garāko distanču dalībniekiem – īsts skrējēju „Saldais ēdiens” – trase apmet loku pa meža takām līdz Melnezeram, Melnezera avotiņiem, ļaujot izbaudīt augšup – lejup skrējienu „Downhill” trasē, Āžu kalnā, Poļu un Šnīderu kalnā. Garākā trase sniedzas līdz pat Jēkaba gravai.
 
Medaļa, putra un ugunsdzēsēju auto duša katram finišētājam garantēta! Vairāk info un reģistrēšanās skrējienam: www.stirnubuks.lv
 
Jaunākie pasākuma dalībnieki – bērni, varēs izbaudīt vasaras pēdējās brīvās dienas, baudot dažādas aktivitātes muižā visas dienas garumā. Būs dažādas sportiskas aktivitātes, jautras izdarības, meistardarbnīcas, rotaļas, dārgumu lādes meklēšana muižas slēptākajos kambaros, bērnu dziesmu un deju grupu koncerts. Lielākajiem bērniem un viņu tētiem būs iespēja iepazīt zemessargu bruņojuma arsenālu. Pasākuma laikā būs iespēja apmeklēt ceļa muzeju un doties ekskursijā pa muižu.
 
Savukārt, no pulksten 14:00 Šlokenbekas muižas pagalmu pieskandinās „Dzelzs Vilka Jaunais Jāņu orķestris”,
Pēc koncerta tiks iedegts svētku ugunskurs, un kopā ar folkloras un ziņģu kopu „Avots” ikviens varēs padziedāt kādu latviešiem zināmu un populāru dziesmu, kavēties atmiņās par Baltijas ceļa pirmsākumiem, klausīties Jelgavas Zemessargu ansambli. Muižas zālē tiks demonstrēts dokumentālais kino- „Krusta ceļš”, „Atmodas antoloģija” un „Sarkanais un melnais”
 
Bet pasākuma noslēgumā uz skatuves pagalmā kāps neviens cits, kā Igo – mūsu Atmodas laika simbols! Kopā ar Igo kā vienmēr būs Aivars Hermanis un Raimonds Macats.
 
Pasākumu visas dienas garumā vadīs mūsu jautrais, atraktīvais, sportiskais un dziedošais Valters Frīdenbergs.
Izsalkušajiem viesiem būs iespējas ieturēt maltīti bufetē. Ir iespēja rezervēt naktsmītnes renovētajā un labiekārtotajā muižas viesnīcā.
 
Ieejas maksa uz pasākumu visas dienas garumā:
 pieaugušajiem tikai 5,- €,
taku skrējiena dalībniekiem un bērniem līdz 7 g.v. bez maksas,
bērniem no 7 g.v.- 12 g.v. – 1,50 €
Papildus informācija par pasākumu pieejama: www.slokenbeka.lv, info@slokenbeka.lv, kontakttālrunis 29904147
Par skrējienu: www.stirnubuks.lvrimants@platforma.lv, kontakttālrunis 29558557
Pasākumu organizē Šlokenbekas muiža un"Engures sportam" sadarbībā ar Engures novada domi. 

<< Atpakaļ