Engures novads

24. marts Pasaules tuberkulozes (TB) diena12-02-2019

Kopš 1982. gada visā pasaulē un Latvijā 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes (TB) diena. Arī šogad, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumiem, kuri ir saistīti ar TB un plaušu veselību kopumā, laika posmā no 18.-28. martam plānots īstenot dažādas aktivitātes.

Kas ir tuberkuloze?
Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa - pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.
 
Kā var inficēties ar tuberkulozi?
TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu - TB pacientam:
klepojot;
šķaudot;
spļaujot;
runājot;
dziedot;
elpojot.
 
Kā rīkoties, ja ir aizdomas par saslimšanu ar tuberkulozi?
Nekavējoties jāvēršas pie ģimenes ārsta vai plaušu speciālista (pneimonologa). Ārsts ieteiks izmeklējumus, tai skaitā plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu un krēpu analīzes.
 
Informāciju par Tuberkolozi lasīt ŠEIT.
 
Elektroniski pieejami, kā arī martā drukātā veidā saņemšanai pieejami būs informatīvie materiāli brošūru, bukletu un vizītkaršu formā. 
 
 
 
 
 
 
 

<< Atpakaļ