Engures novads

9. maijā Ķemeru nacionālajā parkā notiks ikgadējā Ceļotāju diena08-05-2015

Lai popularizētu atpūtu dabā un atklātu vasaras tūrisma sezonu, sestdien, 9. maijā Ķemeru nacionālajā parkā norisināsies ikgadējā Ceļotāju diena. To organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām.

 
Šogad Ceļotāju diena norisināsies jau piekto gadu, piedāvājot iespēju lieliem un maziem apmeklēt gan tradicionālus pasākumus, gan piedalīties jaunās aktivitātēs. Kā ik gadu interesenti varēs doties tematiskos pārgājienos dabā speciālistu vadībā, būs pieejami laivu un velobraucieni (to vidū – ar elektrovelosipēdiem), darbošanās melnās keramikas darbnīcā, iespēja vizināties ar zirgiem u.c. Taču šogad Ceļotāju dienu bagātinās vairāki jaunumi. Piemēram, pirmo reizi īpaša uzmanība tiks pievērsta dabas sniegtajiem jeb ekosistēmu pakalpojumiem. Savukārt dabas izglītības centrā “Meža mājā” notiks neparasts koncerts bērniem kopā ar Robertu Gobziņu, aicinot doties ceļojumā ne tikai pa Ķemeru nacionālo parku, bet visu pasauli. Ceļotāju dienas jaunumu sarakstā noteikti jāpiemin arī iespēja profesionāla speciālista vadībā uzzināt ko vairāk par pirtī iešanu un dabas materiāliem, ko šī procesa laikā var izmantot. Šogad iecerēts atjaunot tradīciju rīkot noslēguma pasākumu – dienas beigās interesenti aicināti sapulcēties kopā atpūtas centrā “Valguma Pasaule”, lai pie siltas tējas dalītos dienas iespaidos.
 
Ceļotāju dienas programma
10:00 – 18:00 Ekskursija ar autobusu no Jelgavas „Iepazīsti dabas daudzveidību Jelgavas novadā un Ķemeru nacionālajā parkā!”. Tās laikā plānots uzņēmuma „Laflora” kūdras purva apmeklējums, iepazīšanās ar neskarta augstā purva atjaunošanas vietu Ķemeru nacionālajā parkā, Lilijas ezeru, Krāču kalniem, kā arī dažādas aktivitātes Ķemeros, „Meža mājā”.
 
Ķemeri un apkārtne
Ķemeru velonoma Ķemeru stacijā
• 10:30 – 16.00 Elektrovelo demonstrācija, privātas konsultācijas un testa braucieni. Dalība testa braucienā ar iepriekšēju pieteikšanos, maksa 10 EUR par testa braucienu, ilgums – 1 h. Uz testa braucienu līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
• Velosipēdu nomai pēc iepriekšējas rezervācijas nomas maksas atlaide 50%!
 
Dabas izglītības centrs “Meža māja”
• 12:00 Diskotēka bērniem “Ceļojums apkārt pasaulei” Roberta Gobziņa vadībā
• 11:00 – 17:00 iespēja iepazīt dabas izglītības centra ekspozīciju un piedāvājumus. Darbosies arī informācijas centrs
Saskaņots ar bezmaksas autobusa kursēšanas laikiem un vilcienu pienākšanas laikiem Ķemeru stacijā!
 
• 11:00 Laivu brauciens pa Vecsloceni līdz Slokas ezera putnu tornim kopā ar SIA „Jūras laivas” Cena laivu nomai - 26 EUR vienvietīga; 37 EUR divvietīga; hidrotērpa noma 5 EUR. Pieteikšanās un informācija pa tel. 26399653 (Tele2), 29466501 (Bite) vai e-pastiem luize@seakayak.lv; noma@seakayak.lv
 
Lielā tīreļa laipa
• 11:00 – 14:00 Iespēja piedalīties izzinošās aktivitātēs, izspēlēt kādu vides spēli, u.c. Uz aktivitāšu sākumu iespējams nokļūt ar bezmaksas autobusu, kas atiet no Ķemeru stacijas plkst. 10:25. Atpakaļceļš jāmēro kājām.
 
Jaunķemeri - restorāns „Neptūns”
• 11:00 – 15:00 Ceļojošās interaktīvās izstādes “Ķemeru nacionālā parka bagātības” iepazīšana. Kopā ar speciālistiem varēs noskaidrot, kas tie tādi – dabas jeb ekosistēmu pakalpojumi, kāds mums no tiem labums un vai to var arī izmērīt.
• Velo sezonas atklāšana “Neptūnā”! Velosipēdu īrei īpašā Ceļotāju dienas atlaide – 50%. Izmanto un dodies iepazīt Ceļotāju dienas norises Lapmežciemā, Kaņiera ezera apkārtnē vai Ķemeros!
• Visu dienu – iespēja baudīt atspirdzinošo vai sildošo (atkarībā no laika apstākļiem) meža ogu tēju un spēcinošu zupu par īpaši draudzīgu cenu!
Ķemeru lielā tīreļa karjeri (Kalnciema šoseja)
• 14:00 Pārgājiens “Purvu pasaulē” – paaugstinātas grūtību pakāpes pārgājiens zinoša speciālista vadībā, iepazīstot gan dabisku augsto purvu, gan norakta purva atjaunošanās procesus. Ar īpašas purva zondes palīdzību būs iespēja pieskarties gadsimtiem senajiem purva dziļākajiem slāņiem. Nepieciešami gumijas zābaki! Pieteikšanās pa tel. 26424972.
 
Kaņiera ezera apkārtne un Lapmežciems
• 5:00 Saullēkts bebrainē – mazliet ekstrēms pārgājiens kopā ar ornitologu Jāni Ķuzi. Nepieciešami garie gumijas zābaki!!! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, tel. 26424972
• 11:00 – 16:00 Iespēja iepazīt seno zvejnieku dzīvi Lapmežciema muzejā. Tepat būs apskatāma arī Jura Ģērmaņa gleznu izstāde. Ieeja par ziedojumiem.
• Visu dienu piekrastes ciematos – iespēja iegādāties suvenīrus un smukumlietas ziedu veikaliņos; kā arī kūpinātas zivis.
 
Kaņiera putnu tornis un niedrāju laipa
• 11:30 – 16:30 Izzinošas aktivitātes Kaņiera ezera un laipas iepazīšanai. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Saskaņots ar bezmaksas autobusa kursēšanas laikiem!
 
Kaņiera pilskalna laipa
• 11:40; 13:45 un 15:20 Ekskursijas Dabas aizsardzības pārvaldes speciālista vadībā. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Saskaņots ar bezmaksas autobusa kursēšanas laikiem!
 
Smārdes apkārtne
Saimniecība „Ruģeļi”
• 10:00 – 19:00 Gan lieliem, gan maziem iespēja kā nākas ieelpot veselīgo lauku gaisu, izmēģināt, kā tas ir – būt zirga mugurā (mazākiem bērniem – ponijs), kā arī iepazīt citus lauku sētas iemītniekus – vistas, nutrijas, trušus, cūku, poniju u.c. Turpat iespējams uz brītiņu piesēst un apēst līdzpaņemtās uzkodas. Sīkāka informācija pa telefonu 22427274. Saskaņots ar bezmaksas autobusa kursēšanas laikiem!
 
Pirts un viesu māja „Virsaiši”
• 12:00 – 18:00 Visas dienas garumā stāstījumi "Kāpēc šodien jāiet pirtī" (viss par un ap pirtīm un to atšķirībām). Būs sagatavotas zāļu pirts tējas, drosmīgākie viesi varēs apsildīties pirtiņā un uzzināt, kas ir pēriens ar klūgu slotām. Aktivitātes bez maksas. Īpaša izdevība - iepazīšanās pēriens ar zāļu slotām no profesionāla pirtnieka – 10 EUR, uz šo aktivitāti gan lūgums iepriekš pieteikties pa tel. 29223339! Saskaņots ar bezmaksas autobusa kursēšanas laikiem!
 
Saules ceplis
• 10:00 – 17:00 Viss par un ap mālu – gan lieliem, gan maziem iespēja uzzināt par māla ietekmi uz cilvēka veselību, kā arī pašiem kaut ko izgatavot īpašajā melnās keramikas tehnikā. Vai zinājāt, ka mālu ir ieteicams arī ēst? Kā un kāpēc – arī to varēsiet uzzināt, ciemojoties Saules ceplī. Cepļa apskate un ekskursijas bez maksas, darbošanās ar mālu – 5 EUR no cilvēka. Saskaņots ar bezmaksas autobusa kursēšanas laikiem!
 
Atpūtas centrs „Valguma Pasaule”
• 10.00 – 18.00
 Atraktīva spēle ģimenei Valguma dabas gleznu takā (4,6 km). Ceļotāju dienā – bez maksas!
 Zaļais kokteilis Valguma valdzinājums un citi gardi spēcinājumi – par īpašo Ceļotāju dienas cenu.
 Labo lietu tirdziņš. Iespēja noskatīt un iegādāties neparastas veltes mīļajām māmiņām un omītēm nākamās dienas, Mātes dienas, svētkos. Visa nopelnītā nauda tiks ieguldīta jauna, ļoti īpaša labirinta – Baltijas rata – veidošanā Valguma pasaulē.
 
• 18.00 – 20.00 Noslēguma pasākums. Bildēs – Ceļotāju dienas iespaidi. Karsta tēja. Būs arī elpu aizraujošs pārsteigums, kas vārda tiešā nozīmē ļaus izjust dabu visapkārt.
 
Saskaņots ar bezmaksas autobusu kursēšanas laikiem! Plkst. 19:30 bezmaksas autobuss kursē atpakaļ uz Ķemeriem, pa ceļam piestājot Smārdes stacijā, no kurienes plkst. 19:48 atiet vilciens uz Rīgu.
Tīreļi (Liepājas šoseja)
Stallis „Ormaņi”
• 9:00 – 19:00 Iespēja vizināties zirga mugurā. Īpašā Ceļotāju dienas cena – 2 EUR par apli (~ 15 min.). Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 28677844
 
Jāpiebilst, ka visas dienas laikā no Ķemeriem uz dažādām pasākumu norises vietām kursēs bezmaksas autobuss. Tā atiešanas laiki ir saskaņoti ar vilcienu pienākšanas laikiem Ķemeru dzelzceļa stacijā.
Papildus informācija par Ķemeru nacionālā parka Ceļotāju dienu lasāma www.daba.gov.lv -> Aktualitātes-> Ķemeru Ceļotāju diena, kā arī pasākuma dienā būs pieejama norises vietās.
 
Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas
Vadītāja
Inese Pabērza
Mob. tel.: 26418755 Papildus informācija:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģiona administrācijas
Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja
Agnese Balandiņa
Mob. tel.: 26424972
 
 

<< Atpakaļ