Engures novads

Aicina piedalīties Latvijas simtgadei veltītā gājienā no Kaltenes līdz Engurei, notiks arī koncerts!22-08-2016

Nedēļas nogalē – 27. un 28. augustā notiks gājiens no Kaltenes līdz Engurei, kas norisinās fonda „1836” ceļa „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” ietvaros. Gājiens sāksies sestdienas rītā Kaltenē, pirmajā dienā dosies līdz Mērsragam, bet svētdien mēros atlikušo ceļu līdz Engurei. Svētdien, 28. augusta vakarā plkst. 18:36 Engures Mūzikas un Mākslas skolā notiks fonda „1836” un fonda „Viegli” draugu koncerts.

Gājiens no Kaltenes līdz Engurei būs jau trīspadsmitais posms „1836” ceļā apkārt Latvijai. Kopš maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes un Vidzemes jūrmalā, Latgalē, Ziemeļlatvijā un Leišmalītē, mērojot jau pirmos 460 km kājām un ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaitis Burvis, Kolkas ragā, Kārsavā, Salacgrīvā, Kalnos un Vaiņodē.
 
Ceļa „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa gabalu, kaut vai tikai vienu dienu, pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda „1836” un fonda „Viegli” draugi.
 
Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 2016. gada gājieni norisināsies līdz septembra vidum, bet tad atsāksies 2017. gada pavasarī.
 
Katrs dalībnieks, kurš piedalās šajos gājienos, iegādājas īpašu pasi, kurā krāj zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogaļu pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu.
 
27. – 28. augusta programma:
 
Sestdiena, 20. augusts
Pa ceļam uz šī gada 13(to) gājiena posmu, Kaltene – Mērsrags – Engure, dodamies garām Ragaciema kapiem, kur apglabāts Imants Ziedonis. Aicinām gājējus un interesentus piestāt un pateikt Imantam Ziedonim paldies.
Plkst. 09:15 Tikšanās Ragaciema kapos
Plkst. 10:30 pulcēšanās Kaltenē, autostāvvietā, kas ir pa ceļam uz viesu nams “Zivtiņi”
Plkst. 10:40 reģistrēšanās, organizatoru uzrunas, gājiena plāns, kopdziesma
Plkst. 11:00 došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 21 km, pa ceļam pusdienu pauze (nodrošina katrs pats)
Nakšņošana – Saules kempingā Mērsragā (savās teltīs)
Vakariņas
 
Svētdiena, 28. augusts
Plkst. 9:00 brokastis
Plkst. 10:00 došanās uz Enguri – plānots noiet aptuveni 23 km, pa ceļam pusdienu pauze (nodrošina katrs pats)
Plkst. 18:36 koncerts Engures Mūzikas un Mākslas skolā
Plkst. 21:00 došanās mājup
 
Organizatori nodrošina transportu smagākajām mantām, kas nepieciešamas nakšņošanai.
 
Lūgums apstiprināt savu dalību, aizpildot anketu: http://ejuz.lv/kalteneengure.
 
Papildu informācijai: Madara, tālr. nr. 28698488
 
Tūrisma ceļu apkārt Latvijai „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” palīdz veidot Ford Latvija, Sporta komplekss 333, Neste Latvija, Latvijas Valsts meži, Virsotne, Dobeles dzirnavnieks un citi draugi.
Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve
Komunikācijas projektu vadītāja
T. 29296617
 

<< Atpakaļ