Aicinājums novada iedzīvotājiem un viesiem31-03-2020

Lai ierobežotu koronavīrusa COVID-19 izplatību, Engures novada dome aicina ievērot distancēšanos un nedrūzmēties publiskās vietās kā arī dabas objektos. Aicinām ikvienu izvērtēt nepieciešamību doties uz dabas objektiem un iecienītām vietām pie dabas!

Valdība pastiprinājusi drošības pasākumus jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Turpmāk ir aizliegti jebkādi publiski pasākumi un, atrodoties publiskās vietās, ir jāievēro divu metru distance. Tas attiecas gan uz publiskām ārtelpām, piemēram, parku, gan uz iekštelpām. Vienīgais atļautais publiskais pasākums līdz pat ārkārtas situācijas beigām ir bēres, taču arī šajā pasākumā vienam no otra, izņemot ģimenes locekļus, ir jāturas divu metru attālumā.

Ņemot vērā notikumu attīstību saistībā ar COVID 19, Ķemeru Nacionālais Parks nolēmis  no sestdienas, 28. marta apmeklētājiem slēgt Kaņiera Niedrāju laipu un putnu torni. ĶNP aicina ievērot piesardzības pasākumus ikvienā vietā pie dabas – ievērot 2 m distanci un izvairīties no drūzmēšanās, kā arī paturēt prātā, ka virsmu (tostarp, margu, apmaļu utt.) dezinfekcija nevienā no šiem objektiem netiek veikta, tādēļ pieskarties tām nevajadzētu.

Dabas Aizsardzības pārvalde (DAP) atgādina, ka vislabākā palīdzība roņu mazulim - likt viņu mierā! DAP arī atgādina par pareizu rīcību, liedagā sastopot roņu mazuli. Turies no ronēna pa gabalu, bet savu suni pastaigā ved pavadiņā. Par katru pamanītu roni NAV jāzvana. Zvani tiek gaidīti tikai tad, ja ronēns ir bīstami savainots. Pierīgas reģions -26424972.