Engures novads

Apbalvoti fotokonkursa laureāti23-12-2014

22. decembrī Engures novada domes tradīciju zālē apbalvojumus saņēma fotokonkursa „Engures novads – novads, kurā strādājam un dzīvojam 2014’” uzvarētāji – Ieva Krūmiņa (Milzkalne), Sandris Rabkevičs (Milzkalne) un Andris Jermuts (Ķesterciems).

Jau ziņojām, ka noslēdzies Engures novada pašvaldības rīkotais fotokonkurss „Engures novads – novads, kurā strādājam un dzīvojam 2014’” un zināmi konkursa laureāti.
 
Pirmdien Krūmiņa, Rabkevičs un Jermuts, kā arī Krista Valaine un Oskars Stulbergs, kuri gan nevarēja ierasties, taču kuru  bildes arī ir iekļautas Engures novada 2015. gada kalendāra saturā, bija aicināti Smārdē, Domes ēkas tradīciju zālē uz nolikumā paredzēto balvu saņemšanu.
 
Interesanti, ka visi trīs fotokonkursa laureāti ar fotografēšanu enerģiski aizraujas aptuveni septiņus gadus. Ievas Krūmiņas stāsts ir nedaudz pārsteidzošs – 1994. gadā viņa uzvarēja mājturības olimpiādē un toreizējais Smārdes pagasta priekšsēdētājs, pašreizējais Engures novada domes izpilddirektors Imants Valers balvā talantīgajai audzēknei pasniedza Kodak fotoaparātu - tautā  tā dēvēto „ziepju trauciņu”. Ar to sākusies Ievas hobija „pirmā daļa”. Zīmīgi, ka arī Ievas vectēvs aizrāvies ar fotogrāfiju. Šobrīd Ieva audzina meitiņu, viņai ir sava fotostudija. „Fotografēšana – tas ir mans pusprofesionālais hobijs,” stāsta laureāte.
Jāatzīmē, Ieva piedalījās iepriekšējos novada fotokonkursos –2012. gadā līdz balvām neizdevās aizsniegties, 2013. gadā Ieva izpelnījās  veicināšanas balvu, bet 2014. gadā – 1. vieta.
 
Arī Sandri Rabkeviču varam dēvēt par Engures novada fotokonkursa veterānu. 32 gadus vecais fotogrāfs izcīnīja 1. vietu pirmajā Engures novada pašvaldības fotokonkursā 2012. gadā. Viņš ikdienā strādā biznesa industrijā – darba dienas aktīvā puse aizrit visnotaļ tālu no mājām Milzkalnē: Ādažu čipsu uzņēmumā. Kā stāsta Sandris, ar fotografēšanu viņš aizrāvies, kad piedzima meitiņa un sācis savu atvasi bildēt ratiņos dažādās vietās. Sandris drīz vien nonācis pie secinājuma – fotografēšana ir labākais veids kā no visa atslēgties. Kādu laiku aktīvi aizrāvies ar putnu fotografēšanu. „Vakar visu dienu fotografēju Ventspilī – tādēļ šodien esmu palicis bez balss,” nosmej fotokonkursa 2. vietas ieguvējs.
 
Savukārt Andri Jermutu varam dēvēt par fotokonkursa panākumiem bagātāko dalībnieku. 2012. gadā Andris fotokonkursā ieguva 2. vietu, 2013. gadā – 3. vietu, 2014. gadā – 3. vietu. Ikdienā 31 gadu vecais Andris strādā Rīgas pašvaldības policijā. Viņam patīk fotografēt dabu un pasākumus, tādēļ bieži vien Andra bildes varam redzēt Engures Novada Ziņās un enguresnovads.lv galerijās. „Šorīt pamodos un paskatījos pa logu ārā. Man gandrīz asaras saskrēja acīs – biju palaidis garām spožu ziemeļblāzmu,” par nogulēto fotogrāfa lomu pārdzīvo Andris. Tādas tās lietas.
 
***

Paldies visiem fotokonkursa dalībniekiem!
Aicinām visus fotokonkursa dalībniekus saņemt Engures novada pašvaldības 2015. gada kalendāru un pārsteiguma balvu, iepriekš pazvanot uz tālruni 63192109. Mēs nogādāsim balvu jums tuvākajā pagasta pārvaldē. 
 

<< Atpakaļ