Austrijas pašvaldību prezidents: "Engures novadam piemīt augsts ekonomiskais potenciāls"04-06-2015

27. maijā Engures novada pašvaldībā pieredzes apmaiņas nolūkā viesojās Austrijas pašvaldību savienības delegācija ar tās prezidentu Helmutu Mudlahmmeru priekšgalā.

Austrijas delegācija Engures novadā bija ieradusies kuplā skaitā. Engures novadu austriešu speciālistiem prezentēja Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, uzstājoties ar prezentāciju un klātienē iepazīstinot austriešus ar uzņēmējdarbības, izglītības, kultūras un sporta infrastruktūru.

Pēc vizītes Austrijas pašvaldību savienības prezidents H.Mudlahmmers vēlējās izteikt pateicību par silto uzņemšanu. "Tas bija mums ārkārtīgi interesanti gūt ieskatu izaicinājumos, ar kādiem saskaras pašvaldības Latvijas lauku reģionos, jo īpaši Engures novada pašvaldība," norādīja H.Mudlhammers.

Austrijas pašvaldību savienības prezidents, iepazīstoties ar Engures novada pašvaldības nākotnes plāniem un esošajiem sasniegumiem, bija patīkami pārsteigts un secināja, ka Engures novadam piemīt augsts ekonomiskais attīstības potenciāls. Mudlhammera kungu īpaši pārliecinājis redzētais Smārdes pagastā. "Diskusijas un sarunas Šlokenbekas muižā, Smārdes pamatskolā, vietējos uzņēmumos un lidostas "Jūrmala Airport" terminālī parādīja mums virkni ļoti interesantus jautājumus, kuriem Engures novada pašvaldībai jārod risinājums," sacīja H.Mudlhammers.

Paldies Austrijas pašvaldību savienības delegācijai un H.Mudlhammera kungam par sniegto viedokli un rekomendācijām pašvaldības kvalitāšu pilnveidošanai! Ceram arī uz turpmāku sadarbību starp Latvijas un Austrijas pašvaldībām.