Engures novads

Bērzciemā piejūras laipas salikšanas talka15-04-2019

13. aprīļa saulainajā, bet vējainajā sestdienā, bērzciemnieki sanāca kopā, lai uzstādītu pontonu laipu. Laipa tika uzstādīta BDR “Partnerība laukiem un jūrai” ELFLA starptautiskā sadarbības projekta ietvaros pagājušā gada vasarā. Ziemas periodā laipa tika nojaukta, lai ziemas ledi un vēji to nesabojā. Šogad bērzciemnieki sarīkoja talku un nu laipa atkal ir gatava atvieglot vietējo iedzīvotāju un tūristu piekļuvei pie niedru ieskautās jūras.

Laipa uzstādīta ar mērķi nodrošināt piekļuvi jūrai ar niedrēm aizaugušajā piekrastes teritorijā, tā ir uz pontoniem un, mainoties ūdens līmenim, laipa vienmēr turēsies virs ūdens, balstoties uz sānu enkuriem. Pērn laipu izgatavoja un uzstādīja z/s “Mežāres” no Mērsraga, kuri arī šogad iesaistījās talkā.
 
Talciniekus atbalstīja un pusdienas un uzkodas nodrošināja vietējie uzņēmēji - kafejnīca "Mazā kaija", kurai blakus arī atrodas laipa, kā arī Zvejnieku sēta "Dieniņas", kuri ne tikai talciniekus cienāja ar savām ražotajām zivtiņām, bet arī parūpējās, lai Bērzciema jūras piekrastē pie zvejnieku tīkla būtu jauni soliņi. Savukārt kliņģeri enerģijai bija sarūpējuši Bērzciema "Āķi" saimnieki.
 
Iveta Celkarte no zvejnieku sētas "Dieniņas" paredz, ka laipas salikšana pavasarī un nojaukšana rudenī varētu būt jauna bērzciemnieku tradīcija, kurā būtu vērts padomāt par papildus aktivitātēm. Šāds pasākums saliedēs vietējos iedzīvotājus un tas arī būtu atskaites punkts aktīvajai vasaras sezonai, kuras laikā Bērzciems īpaši atdzīvojas no cilvēku un tūristu pieplūduma.
 
Ikviens laipni aicināts uz Bērzciemu!
 
Ilze Steriņa
 
 
 

<< Atpakaļ