Engures novads

Engures novadā arī 2020. gadā turpinās bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu31-01-2020

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka tika veikta ikgadējā epidemioloģiskās uzraudzības datu analīze, kuras apstrādes rezultātā tika sagatavots jauns teritoriju saraksts valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas veikšanai pret ērču encefalītu. Engures novads ir viens no 26 novadiem, kurš ir iekļauts teritoriju sarakstā, kas saņems valsts apmaksātu bērnu vakcināciju 2020. gadā.

Pret ērču encefalītu vakcinē bērnus no viena gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā. Engures novadā ir 1241 bērns, pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem.
 
Vakcinācija tiek nodrošināta teritorijās, kurās saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu (endēmiskās teritorijas). Vidējais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem (2015. — 2019. g.) Engures novadā ir 33,5. 
 
 
Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs
 

<< Atpakaļ