Engures novads

Esi atbildīgs! Vēro un ziņo, ja kāda bērna drošība ir apdraudēta17-06-2020

Siltais laiks ir atnācis un arī ārkārtas situācija valstī ir izbeigta, taču dažādi ierobežojumi vēl ir spēkā. Iespējams, ka pēc stingrajiem ierobežojumiem, vecāki un bērni aktīvi dosies ārpus mājām, lai izklaidētos un nedaudz atpūstos no iepriekš minētājiem ierobežojumiem.

Pieaugušajiem jāatceras, ka bērns ne tikai ārpus mājām, bet arī mājās var ātri aizrauties ar dažādām aktivitātēm, lietām, kā rezultātā kļūt neuzmanīgs. Vecākiem ir jābūt piesardzīgiem un īpaša uzmanība jāpievērš bērna drošībai. Jāuzsver, ka pie ūdens tilpnēm no bērna nedrīkst novērsties ne uz mirkli. Svarīgi atcerēties, ka par bērna drošību un veselību atbildīgs ir pieaugušais, tādēļ visās situācijās rūpīgi jāizvērtē apstākļi, kādos atrodas nepilngadīgais, un jācenšas novērst visus iespējamos apdraudējumus, kā arī, ja tos nevar novērst, jāveic steidzams zvans policijai.
 
Sabiedrībai nepieciešams vienmēr izvērtēt ne tikai sava, bet arī citu bērnu drošību, jo Bērnu tiesību aizsardzības likuma 73.pants noteic, ka katra iedzīvotāja pienākums ir sargāt savu un citu bērnu drošību, ne vēlāk kā tajā pašā dienā ziņot policijai, bāriņtiesai vai citai bērna tiesību aizsardzības institūcijai par jebkādu vardarbību un noziedzīgu nodarījumu vai administratīvu pārkāpumu pret bērnu, par viņa tiesību pārkāpumu vai citādu apdraudējumu, kā arī tad, ja personai ir aizdomas, ka bērnam ir priekšmeti, vielas vai materiāli, kas var apdraudēt paša bērna vai citu personu dzīvību vai veselību. Uzsveram, ka, ja neesi ziņojis par gadījumu, ka pret bērnu vērsta vardarbība, tai skaitā emocionāla, vai arī bērns ir vienkārši noklīdis, mājās atrodas viens vai viņa dzīvība ir apdraudēta, Tu esi līdzatbildīgs un Tevi var saukt pie likumā noteiktās atbildības.
 

<< Atpakaļ