Engures novads

FOTO: Engurē viesojas Šveices vēstnieks16-10-2013

Trešdien, 16. oktobrī, abpusēji stingri ievērojot diplomātisko kodeksu, Engurē tika uzņemts Šveices vēstnieks Markuss Niklauss Pauls Dutlijs (centrā), kurš bija ieradies vizītē, lai piedalītos Šveices atbalstītajā Engures vidusskolas internāta ēkas un telpu automātiskās ugunsgrēka drošības sistēmas atklāšanā.

Vēstnieka kungu, kurš ieradās kopā Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem, svinīgi uzņēma Engures vidusskolas direktore Ilze Kalnozola kopā ar Engures novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu un Engures novada domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Kalnozolu.
 
Šveices vēstnieks tika sagaidīts rekonstruētajā Engures vidusskolas internātā. Atjaunotajās telpās delegācija varēja novērtēt ne tikai moderno drošības sistēmu, bet arī iepazīties ar Engures novadu caur "garšas prezentāciju" - katrā internāta istabiņā viesi varēja nodegustēt kādu uzkodu, kas bija īpaši gatavota no pašvaldības teritorijā esošo uzņēmumu ražotās produkcijas.
 
Vizītes turpinājumā delegācija tika aicināta uz Engures vidusskolas telpām uz prezentāciju par Engures novadu, lai iegūtu priekšstatu par iedzīvotāju ikdienu un aktualitātēm pašvaldības teritorijā. Delegāciju sveica Engures vidusskolas un Engures Mūzikas un mākslas skolas skolēni, ar muziākāliem, teatrāliem un dejiskiem priekšnesumiem latviskā garā.
 
Aktivitāšu noslēgumā tika aicināta iesaistīties klātesošie, kopīgi izpildot astoņus spriguļus.
 
Engures vidusskolu vēstnieks atstāja ar skolas autobusu, kas 2010. gadā tika saņemts ar Šveices atbalstu. Oranžais buss delegāciju aizvizināja līdz Engures saieta namam. Brīvākā atmosfērā pie kafijas tases tika apspiesti virkne jautājumu, kas attiecās uz Engures pašvaldības sadarbību ar valsts sektoru. Šveices vēstnieks diplomātiski sniedza savu ieskatu, balstoties uz Šveicē iegūto pieredzi, izrādot patiešām lielu interesi par Engures pašvaldības darbu.
 
Vizītes izskaņā delegācija  devās līdz jūrai. Vēstnieks pateicās par silto uzņemšanu un solīja Engurē atgriezties vasaras sezonā ar ģimeni, lai izbaudītu atpūtu kādā no mūsu daudzajām tūristu vietām.
 
Teksts un foto:
Kristaps Zaļkalns
Engures novada domes 
sabiedrisko attiecību speciālists

<< Atpakaļ