Engures novads

FOTO: Engures novada domē viesojas Latvijas labklājības ministrs Uldis Augulis10-07-2014

Ceturtdien, plkst. 9.00 neformālā vizītē Engures novada domē bija ieradies Latvijas labklājības ministrs Uldis Augulis.

Ministrs ar savu palīgu sēdēs pie sarunu galda kopā ar Engures novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu, priekšsēdētāja vietnieku Andri Kalnozolu, izpildirektoru Imantu Valeru un Engures novada sociālā dienesta darbiniecēm, lai pārrunātu virkni sociālus jautājumus un apzinātu vietējās reģiona problēmas.
 
Nepilnu stundu garajā vizītē Augulis uzklausīja Engures novada Domes pārstāvju viedokli un ieteikumus valsts sociālās sistēmas pilnveidošanai, kā arī sniedza atbildes Domes pārstāvju jautājumiem. Kā visu valsts problēmu sakni Augulis minēja faktu, ka "valsts nespēja nopelnīt tik daudz naudas, cik tās ir nepieciešams budžetā", ilustrējot to ar faktu, ka 39% strādājošo veic minimālās nodokļu iemaksas valsts budžetā. Līdz ar to veidojoties situācija, ka Latvijs valsts budžets ir tikai 7 miljardi eiro, kamēr, piemēram salīdzinot ar citām valstīm, Somijā, kur dzīvo 5,3 miljoni iedzīvotāji, valsts budžets ir desmit reižu lielāks - 70 miljardi eiro.
 
Protams, secinājums ir pavisam vienkāršs - valsts labklājības pamatu pamatos ir iedzīvotāju, uzņēmēmēju un politiķu godprātība, no kā izriet daudzas pārējās kvalitātes, uz kā tiek būvēta valsts labklājība. Augulis minēja piemēru sistēmas sakārtošanai pieeju, kuras rezultātā godīgs darba devējs, kas par darbinieku gada laikā nomaksājis visus likumā noteiktos nodokļus, saņem zināmu daļu no nomaksātās nodokļu naudas no valsts atpakaļ, lai motivētu darba devēju maksāt nodokļus par darbinieku pilnā apmērā.
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 
 
 

<< Atpakaļ