Engures novads

FOTO: Lielā talka 2014 aizvadīta26-04-2014

Ar kopīgiem darbiem ceļmalās, atpūtas plačos, jūras un ezeru krastos, parkos un māju pagalmos Bērzciemā, Engurē, Ķesterciemā, Klapkalnciemā, Lapmežciemā, Milzkalnē, Smārdē u.c. aizvadīta Lielā talka 2014 Engures novadā.

 Jāatzīst, talkas vietu šogad bija vairāk, taču talcinieki - krietni mazāk. Iedzīvotāji Lielās talkas dienu lielākoties izmantoja, kā piemērotu brīdi uzkopt vai apkaimi, kurā dzīvo vai atpūšanas, vai apsaimniekojamās un ikdienas darbā pārraugāmās teritorijas.
 
Uz šosejas gar jūru varēja satikt vairākus talcinieku pulkus vairākās vietās. 
 
Valguma ezera krastā sastapām Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekus. Ķesterciemā pieturu pārkrāsoja Engures novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Kalnozols kopā ar palīgiem - kaimiņiem un radiniekiem (šajā pusē gados jauni ļaudis bija ieraudušies sakopt savā pārraudzībā esošo atpūtas placi, kamēr citi vēl uzkopa ceļmalu). Smārdē pie daudzdzīvokļu mājām enerģiski saimniekoja novada šefs Gundars Važa, kurš bija manāms gan rokamies ar lāpstu, gan strādājot ar smago tehniku. Talkā devās arī izpilddirektors Imants Valers, bet pa visu novadu aktīvi rosījās talkas koordinatore Ilze Turka.
 
Labu un iedvesmojošu piemēru nodemonstrēja Lapmežciema pamatskola un Engures osta. Skolēni devās talkā kopā ar vecākiem un skolotājiem, uzpucēt jūras krastu. Savukārt Engures ostu uzfrišināja burāšanas skolas audzēkņu vecāki kopā ar savām atvasēm un kluba līderiem.
Novērojums liecina: ja talku nepārvērtīsim pamācošā/mērķtiecīgā akcijā, pastāv risks šai tradīcijai pagaist.
 
Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ