Engures novads

FOTO: Lielā talka 2018 Engures novadā02-05-2018

28 aprīlī notikušajā Lielajā Talkā piedalījušies vismaz 135 000 cilvēku gan Latvijā, gan citviet Eiropā, liecina talkas rīkotāju pirmā apkopotā informācija. Engures novadā iedzīvotāji talkoja visos pagastos, tostarp Smārdes pagastā sakopjot literāta un ornitologa Jāņa Baltvilka dzimtas mājas, Lapmežciema pagasta dienas centru "Zaķīšu pirtiņa", Ragaciema sedumu, Engures pagasta teritorijā esošo Lāčupītes dendrāriju un virkni citu vietu pie ūdenstilpēm, ceļmalās, atpūtnieku zonās.

Biedrība “Baltā vilka takas“ izsaka pateicību visiem Lielās talkas dalībniekiem, kuri ierdās Jāņa Baltvilka “Zīlītēs “.
Īpašo sveicienu sūtam kungam no Jaunzemjiem, kurš atsaucās un ierdās ar motorzāģi. Tukuma literātu apvienībai par darbu un literāro pauzīti, kā arī visiem pārējiem 32 talciniekiem, kuri bija ieradušies - no Rīgas, Jūrmalas, Smārdes, Tukuma un Pūres.
Paldies Kristapam par darba mirkļu dokumentēšanu!
 
No gāztā 50 gadīgā oša taps pirmais sols Putnu kalna objektā. Ja Baltvilks saka: "Zem kokiem runātais nerūs", tad varam tikai papildināt - zem kokiem darītais – nepazūd! Paldies!
 
 
***
 
Kā informēja Lielās Talkas pārstāvji, kopējais Lielās Talkas laikā savākto atkritumu apjoms būs zināms pēc pāris nedēļām, tikmēr no Rīgas līdz šim ir izvestas 160 tonnas atkritumu.
"Atšķirībā no citiem gadiem, šogad īpaši aktīvi bija tā sauktie pēdējā brīža talcinieki. Lai arī oficiāli bija reģistrētas ap 1700 talkas, faktiskais gan talkošanas vietu, gan talcinieku skaits ir vēl lielāks, jo arī talkas dienā novadu koordinatori steidza palīgā iedzīvotājiem ar padomu, kā labāk vēl organizēt talkas oficiāli nereģistrētā vietā. Neskatoties uz brīžiem brāzmaino vēju un lietus smidzināšanu, iedzīvotāju aktivitāte bija liela," skaidroja Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.
Talkotāji īpaši aktīvi atsaucās arī aicinājumam, atšķirojot stiklu no citiem atkritumiem. Kā norāda vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R", kas jau sestdien sāka Lielās Talkas laikā savākto atkritumu izvešanu no Rīgas, vispirms tie tiks nogādāti šķirošanas rūpnīcā vai atbilstošā pārstrādes vietā, un tikai daļa atkritumu nonāks poligonā apglabāšanai.
 
***
Lielā Talka notika 1700 oficiāli pieteiktās talku vietās Latvijā.
Kristaps Zaļkalns 
 

<< Atpakaļ