Engures novads

FOTO: Lielā talka vieno iedzīvotājus un "vasarniekus"26-04-2015

Sestdien, 25. aprīlī, visā Latvijā notika Lielā talka. Salīdzinot ar citiem gadiem, Engures novadā šogad bija novērojams kopumā vairāk talkas vietu un arī pašu talcinieku. Īpaši daudz šogad sastapām jaunās māmiņas un ģimenes ar bērniem.

Smārdes pagastā Vēju dārzā sastapām izpilddirektoru Imantu Valeru, kurš kopā ar vienu no Latvijas Lauku atbalsta dienesta (LAD) priekšniekiem Ģirtu Krūmiņu un citiem Smārdes iedzīvotājiem "uzpucēja" Kārļa Zāles veidotā pieminekļa svētvietu. Savukārt Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa bija aicinājis iedzīvotājus doties uz lidlauka pusi rekultivētajā Bērziņu atkritumu novietnē stādīt kokus.
 
Sanda Čilipāna vadībā talkošana notika pie Smārdes daudzdzīvokļu namiem - tur bija padomāts, lai arī talcinieku atvasēm ir kur roku darbam piesiet.
 
Aktīva talkošana notika pie Tīles avotiņa, kur šefību uzņēmās pagasta komunālais dienests ar Jāni Sokolovski priekšgalā. Lielisks darbs paveikts, jo tagad avotiņa cienītāji tikuši pie jaunām un skaistām kāpnēm!
 
Šogad negaidīti daudz talcinieku bija Milzkalnes ciemā. Iedzīvotāji gan uzkopa pašu un tukumnieku iecienīto Milzkalnes dīķi, gan ceļmalas, grāvjus un citas vietas. Milzkalnē satikām arī novada talkas vecāko dalībnieci - 89 gadi!
 
Engures pagastā enerģiska talkošana notika Klapkalnciemā, Apšuciemā, Plieņciemā, Ķesterciemā, Engurē un Bērzciemā.
 
Kā parasti, Klapkalnciemā un Apšuciemā satikām arī daudz "vasarniekus", kas ģimeņu lokā uzkopa kāpas un ceļmalas. Īpaši varam atzīmēt aktīvos talciniekus Plieņciema pusē. Plieņciemniece Liene Rieksta mums stāsta: "Plieņciemā notika klūgu žodziņu pīšana kāpu nostiprināšanai. Šajā gadījumā tā nav cīņa ar vēju, kurš izpūš kāpas, bet gan arvien lielākiem lietuviešu pūļiem vasarā, kuri masveidā izbradā kāpas, tādejādi degradējot augsni un iznīcinot mūsu lielo bagātību, dabas liegumu Plieņciema baltā kāpa."
 
Vietējiem iedzīvotājiem šī problēma stipri rūp, tādēļ kopīgi tika nolemts, ka kāpa ir jāglābj. "Šogad nopinām vairākus desmitus metru ar žodziņiem," teic Liene.
 
"Paldies Kristai Ošniecei, kas visu noorganizēja. Paldies Engures pagasta pārvaldes vadītājai Baibai Pļaviņai par to, ka noorganizēja mietiņu sagatavošanu, AS "Latvijas Valsts meži" Engures iecikņa vadītājam par mietiņu izejmateriāliem, kā arī vislielākais paldies visiem, kas piedalījās un ne tikai žogu pīšanā, bet arī atpūtnieku atstāto atkritumu savākšanā."
 
Kārtējo gadu Ķesterciemā šeftējās Rimants Liepiņš. Kamēr vieni uzkopa ceļmalas, citi sagatavoja sporta laukumu gaidāmajai sezonai. Futbola bumbas spēcīgais lidojums Ķesterciema stadiona žogā atstājis gana lielus robus.
 
Pie Lāčupītes dendrārija ar ģimeni aktīvi darbojās rīdziniece Anita Štomberga. Līdzīgi kā Apšuciemā sastaptās meitenes viņa sevi sauc par vasarnieci, jo tikai vasarā iegriežas atpūsties pie jūras. "Nav jau grūti," tā Anita atbild par savu motivāciju kārtējo gadu uzkopt iemīļoto apkaimi. Viņa to jau dara pirms tika ieviesta Lielās talkas tradīcija.
 
Nedaudz klusāk nekā varētu šķist, taču talkošana šogad plaši notika arī Ragaciema un Lapmežciema pusē. Gausajā jūdzē jau dažas dienas pirms Lielās talkas datumu talkoja ne tikai novada jaunieši, bet arī skolēni no Pumpuru vidusskolas un Ķemeru nacionālā parka darbinieki.
 
Paldies visiem, kuri piedalījās Lielajā talkā!
 
p.s. Cerams, nākamajā gadā talkā redzēsim vairāk vīriešu spēku un izveicību, nekā māmiņas un grūtnieces...
 
 

<< Atpakaļ