Engures novads

FOTO: "Sirdspuksti Šlokenbekai" vieno pustūkstoti skrējēju, muzicē "Dzelzs vilks" un Igo; viesi sajūsmā!23-08-2014

Aizvadītajā sestdienā par godu Baltijas ceļa jubilejai un Šlokenbekas muižas 530. pastāvēšanas gadam Milzkalnes apkaimē notika unikāls taku skrējiens "Āžu kalna stirnu buks", muižā visas dienas garumā notika atrakcijas bērniem, muzicējā dažādas muzikālas apvienības ar "Dzelzs vilku" un Igo priekšgalā, iedzīvotāji dalījās atmiņās pie ugunskura par "Baltijas ceļu".

Jau no agra rīta Šlokenbekas muižā sāka pulcēties pirmie skrējēji. Pirms starta visiem, visiem skrējienu dalībniekiem bija jānodod zvērests cūkmenam. Pasākums tika atklāts ar enerģisku aptuveni 100 bērnu skrējienu „Šlokenbekas susurs” apkārt muižai. Pēc tam uz starta līnijas stājās visi pārējie – īsāko distanču piekritēji sacentās par „Milzkalnes zaķi” (6 km), bet rūdītāki skrējēji  metās  cīņā par „Āžu kalna stirnu buku” (17 km) un „Lūsi” (25 km), veicot ainaviski krāšņu un izaicinošu distanci. Vairāk nekā 500 skrējēji veica trasi no Šlokenbekas muižas gar dzirnavām uz Melnezeru, distances turpinājumā šķērsojot Tukuma downhila trasi, Āžu kalnu, Jēkaba gravu, Poļu kalnu, Šnīderu kalnu un noslēgumā gar vēsturisko Milzkalnes sākumskolu sasniedza finišu. Jāatzīmē, sacensību dalībniekiem bija sarūpēts īpašs, atsevišķs sprinta etaps distances viducī – iespaidīgajā Āžu kalnā, izcīnot atsevišķu trofeju.

Kamēr skrējēji trīs stundas līkumoja pa kalnaino trasi, Šlokenbekas ansamblī muzicēja mūsdienu deju grupas „Alegorija”, bērnu popgrupu „Vējā”, mazākos apmeklētājus priecēja arī „Bimini” uzstāšanās.

Ģimenes ar bērniem pasākuma vadītāja Valtera Frīdenberga vadībā izklaidējās arī virknē citās atrakcijās – apguva keramikas prasmes, paši izgatavoja nelielas krāsainas rotaļlietas, izmēģināja meistarību lokšaušanā, spēlēja dažādas spēles, apskatīja zemessardzes ieročus un ekspozīcijas Ceļu muzejā. Šlokenbekas muižā speciāli šim pasākumam par prieku bērniem bija tapis arī milzu domino, ko arī brašuļi nekautrējās likt lietā.

Sportisti pēc finiša ieturēja maltīti un baudīja „Dzelzs vilka” etnoprogrammu. Visi skrējienu dalībnieki finišā saņēma simboliskas koka medaļas. Savukārt distanču uzvarētāji un uzvarētājas tika pie iespaidīgām ozolkoka trofejām. Kreatīvās balvas izraisīja pozitīvu emociju lavīnu ne tikai laureātu starpā, bet arī starp skatītājiem. Dažs labs tikai ar pūlēm varēja pacelt savu jauniegūto pamatīgo trofeju.

Vakar gaitā Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa iededza simbolisko Baltijas ceļa ugunskuru. Iedzīvotāji uz guns fona dalījās atmiņu stāstos par piedzīvoto 1989. gadā, kā tolaik piedaloties vienā no pasaules vēsturē leģendārākajām akcijām, tika celta Latvijas atmoda. Notika sadziedāšanās ar folkloras kopu „Avots” un Jelgavas Zemessargu ansambli.

Sanākušie viesi nelaida garām iespēju kopā noskatīties atmodai veltītie dokumentālo kino - „Krusta ceļš”, „Atmodas antoloģija” un „Sarkanais un melnais”.

Baltijas ceļam veltīto pasākumu „Šlokenbekas muižā” apmeklēja 1300 cilvēki. Bija patīkami vērot iedzīvotāju un viesu rosību muižā visas dienas garumā!

Patiesi - pēc pasākuma apmeklētāji, kas piedalījās atrakcijās visas dienas garumā, atzina, ka "Sirdspuksti Šlokenbekai" 10 ballu skalā vērtējami ar 10 ballēm. 
 
Paldies visiem, kas piedalījās pasākuma organizēšanā. Kopā izdodas!
 
Foto: Kristaps Zaļkalns, Vladislava Marozova
 

<< Atpakaļ