Engures novads

FOTO: Šlokenbekas muižā atklāj Da Vinči tiltu19-06-2021

Sestdien, 19. jūnijā, Milzkalnē pie Šlokenbekas muižas atklāja Leonardo da Viņči tiltu, kas ved uz saliņu starp Slocenes upi un muižu.

Leonardo da Viņči 1486. gadā radīja viegli saliekamu, izjaucamu un pārvietojamu tiltu armijas vajadzībām. To bija iespējams izjaukt un salikt diviem cilvēkiem, tā stirprināšanai nebija vajadzīgas ne naglas, ne virves. Pēc līdzīga principa veidots arī jaunatklātais tilts pie Šlokenbekas muižas, taču atbilstoši mūsdienu būvniecības standartiem un drošības prasībām. Tilts izgatavots no dedzināta ozola. 
 
Dati liecina, ka 1843. gadā bija ieplānots tiltiņš uz saliņu. Ap 1970. gadu uz saliņas atradās vasaras svētku estrāde un uz to veda maza "kājinieku laipa", taču tā  jau sen tā pieder vēsturei.
 
Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumos, tilta atklāšanā piedalījās tikai plānošanas, projektēšanas un būvniecības procesā iesaistītās personas. Svinīgo sarkano lenti pārgrieza Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa kopā ar "Partnerība laukiem un jūrai" vadītāju Ilzi Turku.
 

<< Atpakaļ