Engures novads

FOTO: Šlokenbekas muižā „Visi gaņģi vaļā”06-09-2017

19. augustā jau ceturto reizi notika Šlokenbekas muižas svētki kopā ar taku skrējienu „Stirnu Buks”. Svētkos ikviens varēja izbaudīt Prieka, Veselības, Sajūtu, Labumu, Saldumu un Radošos gaņģus.

Prieka gaņģī skatītājus sveica Milzkalnes mūsdienu deju grupas „Alegorija” dejotāji (vadītāja Ilva) un Tukuma bērnu popgrupa „Bimini” (vadītāja Dace).  Nikolajs Puzikovs ar koncertprogrammu „Te es esmu” un DJ Guestino, Liepājas cirka studija  „BEZTEMATA” ar  izrādi- radošo līdzdarbošanos, bet pasākuma kulminācijā, noslēguma koncertā publiku priecēja muzikālā apvienība „Raxtu Raxti”.
 
Veselības gaņģi piepildīja vairāk nekā 2700 Āžu kalna taku skrējiena „Stirnu buks” dalībnieki. Pirmie uz starta izgāja kanikrosa dalībnieki – skrējēji sasaistē ar suni, tad sekoja mazie Susuri, nopietnie Lūši un Stirnu Buki, spriganie Zaķi, veiklās Vāveres un skolu jauniešu komandas. Katrs, kas godam veica sevis izvēlēto distanci, tika arī pie medaļas, bet distanču uzvarētāji - arī pie nopietnākām balvām. Veselības gaņģi noslēdza visu skrējēju gaidītā vērtīgo  balvu izloze.
Labumu gaņģī bija iespēja baudīt dažādus gardumus un atspirdzinošus dzērienus gan tirdziņā, gan muižas „Krodziņā”, kā arī iegādāties pašmāju meistaru darinājumus un sportiskas lietas. Protams, neiztika arī bez tradicionālā muižas umurkumura, kurā šoreiz gan vairāk bija sportistus interesējošās dāvanas.
 
Savukārt Sajūtu, Saldumu un Radošie gaņģi piedāvāja katram pašam aktīvi darboties vai piedalīties tapšanas procesā. Tā pie sejiņu apgleznošanas un hennas tetovējumu meistarēm pat stāvēja rinda. Pankūku cepēja un palīdze musli cepumiņu izgatavošanā rāvās „vaiga sviedros”, lai iepriecinātu visus kārumu gribētājus. Kosmetoloģijas meistaru vadībā bija iespēja gatavot lūpu balzāmus un sejas skrubīšus. Biedrības „7 Balles” mobilajā koku darbnīcā varēja izgatavot kuģīšus, bet blakus bija iespēja izliet katram savu īpašo sveci. Bērni labprāt darbojās keramikas darbnīcā, kā arī dekupēja fotorāmīšus un piedalījās citās radošās darbnīcās.
 
Tā nu aktīvi un atraktīvi tika pavadīta kārtējā svētku diena Šlokenbekas muižā.
 
Paldies visiem pasākuma dalībniekiem! Paldies visiem pasākuma organizatoriem, dienestiem un brīvprātīgajiem, kas palīdzēja, lai viss noritētu raiti un bez aizķeršanās! Paldies Engures novada Domei par atbalstu un Rimantam Liepiņam par sadarbību. 
Uz tikšanos nākošajos pasākumos Šlokenbekas muižā! 

Šlokenbekas muižas kolektīvs
 
 
 

<< Atpakaļ