Iespēja pieteikties kompensācijai par putnu nodarītajiem kaitējumiem lauksaimniecībā02-04-2019

Gājputni pavasara un rudens migrācijas laikā nereti nodara kaitējumu dažādām lauksaimniecības kultūrām un lai tos segtu, lauksaimniekiem ir iespēja Dabas aizsardzības pārvaldē (turpmāk – Pārvalde) pieteikties kompensācijām par migrējošo sugu, piemēram, zosu un dzērvju nodarītajiem postījumiem.

Dabas aizsardzības pārvalde martā jau saņēmusi pirmos pieteikumus un atgādina, ka kompensācijām jāpiesakās iespējami ātri pēc postījumu konstatēšanas, lai eksperti varētu situāciju izvērtēt un lemt par zaudējumu apmēru un kompensācijas piešķiršanu. Pirmais saņemtais pieteikums ir par zosu nodarītajiem postījumiem ziemas kviešiem.

“Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka visbiežāk postījumus sējumiem nodara zosis un dzērves. Visbiežāk postītās kultūras 2018.gadā bija lauka pupas un ziemas kvieši. Kompensācijas apmērs ir atkarīgs no postītās kultūras un postījumu platības. Izmaksāto kompensāciju apmērs 2018.gadā bija robežās no 307 līdz 533 eiro par hektāru,” stāsta Pārvaldes Stratēģiskās vadības un koordinācijas departamenta vadošais eksperts Ģirts Baranovskis.

Plašāks skaidrojums par kompensāciju piešķiršanas kārtību un aprēķiniem, kā arī iesniegums lejupielādei pieejams Pārvaldes mājaslapā.

Pieteikumu kompensācijas saņemšanai iespējams iesniegt, atsūtot to pa pastu, klātienē Pārvaldē, kā arī pa e-pastu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.  Papildus informācija pieejama Dabas aizsardzības pārvaldē zvanot uz tālruni: 67509766 vai rakstot uz e-pastu: daba@daba.gov.lv.

Plašāku informāciju lasīt ŠEIT.

Foto: Ilze Steriņa
Avots: Dabas aizsardzības pārvalde