Engures novads

Ieviešs daudzbērnu ģimeņu kartes03-07-2014

Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstītais projekts „Demogrāfisko pasākumu īstenošana Latvijā – daudzbērnu ģimeņu kartes ieviešana” ir veiksmīgi uzsācis savu darbību un š.g. vasarā daudzbērnu ģimenes visā Latvijā varēs saņemt Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ ģimenes kartes”.

Daudzbērnu ģimeņu kartes ieviešana (3+ Ģimenes karte) paredz atbalsta mehānismu radīšanu daudzbērnu ģimenēm ar  3 un vairāk bērniem līdz 18 gadu vecumam, tai skaitā audžuģimenē ievietotiem un aizbildnībā esošiem bērniem. Latvijā šobrīd ir aptuveni 20 000 šādu (3+) ģimeņu. Karte sniegs iespēju daudzbērnu ģimenēm savos  ikdienas tēriņos saņemt valsts, pašvaldību un privāto uzņēmumu pakalpojumus ar atlaidēm. Tā vienlaikus kalpos arī kā pirmais daudzbērnu ģimenes identifikācijas dokuments. 
Projekta ietvaros ir izveidots pirmais, tieši daudzbērnu ģimenēm paredzētais i interneta portāls www.godagimene.lv, kas savos pirmajos darbības mēnešos jau pulcējis vairāk nekā 15 000 unikālo apmeklētāju un arī kalpo kā vietne, caur kuru ģimenes var pieteikties kartei (* pieteikšanās kartei sāksies no 2014.gada jūlija vidus).
Godagimene.lv portālā apkopota informācija par daudzbērnu ģimenēm būtiskiem jautājumiem, kā arī izveidotas speciālas informatīvas sadaļas par katru Latvijas pašvaldību, apvienojot vienuviet visus iespējamos atbalsta pasākumus, kas Latvijā daudzbērnu ģimenēm tiek sniegti. 
 
Projekta Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ ģimenes karte”
Daudzbērnu ģimeņu portāla www.godagimene.lv
Rīgā, Vīlandes ielā 1
LV 1010

<< Atpakaļ