Engures novads

In Memoriam Jānis Kalnpurs17-09-2019

Kopā ar rudens nojausmām, lietus lāsēm un vēja brāzmām atnākusi ziņa, ka Aizsaules ceļus sācis iet ilggadīgais Engures iedzīvotājs, kolhoza “Padomju Zvejnieks” priekšsēdētājs, SIA ”Engure” vadītājs, darbīgs un atsaucīgs cilvēks Jānis Kalnpurs. Viņa dzīves lielākās vērtības bija godaprāts un atsaucīga sirds. Skaitlis astoņi Jānim Kalnpuram bija ne tikai laimīgs, bet arī zīmīgs – 1928.gada 7. augustā dzimis, 1968. gadā atnācis dzīvot uz Enguri, te iesakņojies un palicis.

Uz jūras krūtīm baltu kaiju bars
zem manas zemes varavīkšņu lokiem,
Pie saknes sakne un pie zara zars,
es esmu ieaudzis kā koks starp kokiem....
/I.Ziedonis/

Darba mūžs aizvadīts zvejnieku kolhozā “Padomju Zvejnieks”, kura cehos darbinieki nodarbojās ar zivju pārstrādi, pašam kolhozam bija savi zvejas kuģi, tika apmācīti jaunie jūrnieki. Tieši kolhozs bija tas, uz kā balstījās visa ciema dzīve, attīstot plašu celtniecību – uzbūvēja skolu, mehāniskās darbnīcas, atjaunoja siltumnīcu kompleksu, vēlāk arī vidusskolu. Astoņdesmitajos gados tapa bērnudārzs, stadions, skolas internāts, daudzdzīvokļu  mājas, centrālā katlumāja, notika pārvaldes ēkas rekonstrukcija. Tika attīstītas palīgnozares – zivju apstrādes cehi, sākot no Klapkalnciema līdz Bērzciemam. Tajā laikā cilvēki bija savas vietas patrioti, sajutās līdzatbildīgi ne tikai darbā, bet arī svētku reizēs.

 
Savā dzīvē Jānis Kalnpurs nopelnījis vairākus apbalvojumus, no kuriem divus uzskatīja par īpaši vērtīgiem – par vidusskolas celtniecību saņēma “Izglītības darba teicamnieka” un 1987.gadā “Latvijas Nopelniem bagātā Zvejnieka nosaukumu”, kas parāda, cik ļoti viņam rūpēja Engures jauniešu, zvejnieku un līdzcilvēku gaitas. Bet ir arī citi apbalvojumi, ko Jānis Kalnpurs saņēmis, tos nevar izmērīt ne zeltā, ne sudrabā, tie ir apbalvojumi, kas nāk no cilvēku sirdīm un atmiņām. 
 
Engures novada dome, Engures pagasta pārvalde izsaka visdziļāko līdzjūtību Jāņa Kalnpura ģimenei.
 
Atvadīšanās no Jāņa Kalnpura 18.septembrī plkst.13.00 Ragaciema kapos.
 
 

<< Atpakaļ