Konkursa „Latvijas Labākais tirgotājs” uzvarētājs zivju restorāns „Bermudas”25-02-2019

Tradicionāli februārī tiek apkopoti konkursa „Latvijas Labākais tirgotājs” (LLT) rezultāti. Konkursa finālisti pārstāv dažādus uzņēmējdarbības veidus –aptiekas, degvielas uzpildes stacijas, viesnīcas, atpūtas kompleksi, viesu nami, lauku tūrisma objekti, veikali, specializētie veikali, tirdzniecības centri, ražotnes, bistro, kafejnīcas, konditorejas, krogi, restorāni un šogad pat motortrases.

Nominācija „Latvijas Labākais tirgotājs” ir nekomerciāls un atklāts pasākums – tajā var piedalīties jebkurš nozarē strādājošs Latvijas uzņēmums. Ar mērķi noteikt Latvijā labākos, jau kopš 1995.gada tirgotāju konkursu rīko sabiedriskas organizācijas – Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Šogad “Latvijas Labākais tirgotājs 2018” ir jau 24. nominācija. Sākotnēji veikaliem un ēdināšanas uzņēmumiem bija atsevišķi konkursi – „Latvijas labākais veikalnieks” un „Latvijas labākais krodzinieks”. Bet kopš 1997.gada Latvijas labākie nozares uzņēmumi tiek vērtēti kopējā konkursā.

„Latvijas Labākais tirgotājs 2018” fināla vērtēšanai tika izvirzīti 32 objekti no kopumā 240 pieteiktiem. Konkursam nominētos uzņēmumus vērtē LTA apstiprināta ekspertu komisija, kurā iekļauti pārstāvji no iepriekšējos gados konkursā uzvarējušiem uzņēmumiem. Maksimālais punktu skaits ir 100, gala vērtējumā konkursa galveno balvu saņem uzņēmumi, kas izpelnījušies ne mazāk kā 99 punktus, uzvarētājs: 92–98 punkti, laureāts: 81–91 punkti, dalībnieks: 65–80 punkti.

Šogad pasniegtas septiņas Galvenās balvas, par uzvarētājiem atzīti 13 uzņēmumi, vēl deviņi uzņēmumi saņēmuši laureāta diplomus un trīs - konkursa fināla dalībnieku diplomus. Galvenās balvas un nominācijas konkursa „Latvijas Labākais tirgotājs 2018” dalībniekiem pasniegtas ceturtdien, 21.februārī, plkst. 11 Rīgas domes sēžu zālē, Rātslaukumā 1. Pasākumā apsveikuma runas teica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, LPS padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Andra Feldmane, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Krists Bergans-Berģis, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis, LTA padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Šablovskis, kā arī LTA prezidents Henriks Danusēvičs, kurš pasniedza balvas un diplomus.

Avots: Latvijas Tirgotāju asociācija