Engures novads

Lielā talka 201927-03-2019

Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī un tajā cilvēki tiek aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos vācot šķirot. Tas nepieciešams, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

Iedzīvotāji tiks aicināti talkā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem. Centīsimies kopīgiem spēkiem skaidrot šo aktivitāti, un paralēli tas palīdzēs saprast, cik dabā ir plastmasas atkritumu un kā rast adekvātāko risinājumu, sadarbojoties ar pašvaldībām un citām institūcijām. Iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties interaktīvajā piesārņoto vietu reģistrēšanas kartē www.talkas.lv sadaļā „Kartes”. Talkas vietu reģistrācija www.talkas.lv sāksies, kā ierasts, mēnesi pirms talkas, šogad – ar š.g. 27.martu.
 
Par talkošanas iespējām interesēties, talkošanas vietas pieteikt vai talkas maisus saņemt:
• Smārdē, zvanot uz telefona nr. 29272665 vai Engures novada Domē;  
• Engurē, zvanot uz telefona nr. 24400167 vai Engures pagasta pārvaldē; 
• Lapmežciemā, zvanot uz telefona nr. 29467086 vai Lapmežciema pagasta pārvaldē.
 
Kā katru gadu, arī šogad tiek organizēta lielgabarīta atkritumu (dīvāni, ledusskapji, elektriskās, gāzes plītis u.c.) savākšana Engures novada teritorijā. Vairāk lasīt ŠEIT!
 

<< Atpakaļ