Engures novads

Milzkalnes bibliotēka un skolniece piedalās akcijā "Latvijai 97! Vārdi"17-11-2015

Jau ceturto gadu Latvijas Republikas dzimšanas dienā akcijā "Latvijai: Vārdi" skolēni sveic Latvijas iedzīvotājus un Latvijas valstij piederīgos visā pasaulē valsts dzimšanas dienā ar tematisku video sveicienu, atgādinot, ka ikviens no mums ir svarīgs Latvijai.

Šogad akcijā piedalās Milzkalnes bibliotēka ar Milzkalnes skoliņas bērnu - Alise Dvarišķe, 1.klase. Videoierakstā 6 skolēns (meitene ar baltu matu stīpiņu un ziedu).
 
 
Redaktore Eva Ikstena stāsta: "Sākotnēji tā dzima kā spontāna un patriotiska ideja – apsveikt savu valsti –, bet nu jau tā kļuvusi par tradīciju. Cenšamies radīt svētku nedēļā prieku un kopības sajūtu caur cilvēkstāstiem. Katra video sagatavošana ir bijusi īpaša vairāku nedēļu ekspedīcija, kuras laikā visā Latvijas teritorijā dokumentēti cilvēki.
 
Pirms došanās ekspedīcijā, kopā ar režisoru Jurģi Tūbeli un pārējo radošo komandu diskutējam, ko mēs personīgi vēlamies vēstīt. Šogad mums šķita svarīgi uzrunāt jauno paaudzi, tos, kuri veidos Latviju un runās latviešu valodā vēl pēc mums. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas literatūrzinātniekiem, izvēlējāmies 97 grāmatas, kas simbolizē gadu, kad izdota grāmata. Nolēmām Latviju skaitīt caur grāmatām, kas raksturo konkrēto gadu. Grāmatas no Gaismas pils ceļoja uz 97 bibliotēkām visā Latvijā, kur tās lasīja vietējie skolēni. Ļāvām pirmklasniekiem, kuri nupat apguvuši lasītprasmi, ņemt rokā grāmatu un lasīt. Viņi atvēra 17. lapaspusi (tajā tradicionāli tiek iespiests bibliotēkas zīmogs) un nolasīja pāris rindkopas. Vēlāk, rakstnieks Pauls Bankovskis izvēlējās vārdu no lasītā un ievietoja apsveikuma tekstā. Grāmatu secīgais (1918–2015) vārdu kalambūrs ir neordinārs pirmklasnieku un mūsu sveiciens Latvijai šogad.
 
Sveicam Latviju dzimšanas dienā, cildinot latviešu literatūru, valodu, grāmatniecību, bibliotēkas un skolēnus, atgādinot, ka bez mums nebūtu Latvijas un latviešu valodas, bet bez latviešu valodas un Latvijas – nebūtu mūsu."
 
Īstenotāji: producentu apvienība “HansaMedia”
Režisors un radošais direktors: Jurģis Tūbelis
Redaktore un projekta vadītāja: Eva Ikstena
Producentes: Gundega Tabaka un Sandra Liepiņa
Operatori, fotogrāfi: Mārtiņš Sudrabs, Jānis Kešāns, Mārcis Slavinskis
Skaņu režisors: Nauris Būda
Mūzika: Jānis Strapcāns
Pēcapstrāde: Roberts Brežģis
Videografika: Guntis Krivms
Teksts: Pauls Bankovskis
 

<< Atpakaļ